CHP, sosyal medya hesaplarındaki görsel kimliğini yeniledi. Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi’nin kullanacağı yeni sloganı da belli oldu. CHP artık “Kendine güven!” sloganını kullanacak.

CHP yakın dönemde dijital platformlarda kullanacağı yeni dijital kimliğini hazırlayarak ilk uygulama örneklerini “Kendine Güven” konseptiyle birlikte kamuoyuyla paylaştı. Yenilenme kapsamında CHP ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dijital hesapları yenilenirken, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafları ve dijital imzası da yenilendi.

 CHP’DEN YENİ DİJİTAL DÖNÜŞÜM SÜRECİ

Cumhuriyet Halk Partisi dijital iletişimini geliştirmek için bütünlüklü bir süreç başlattı. Bu yeni sürecin ilk adımı olarak Cumhuriyet Halk Partisi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu içine alacak şekilde dijital dilini yeniden tanımlandığı bir dijital kılavuz hazırlanırken, bu yeni kılavuz içinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin kullandığı tüm görsel argümanlar, logolar, hareketli ve statik görseller için yeni şablonlar tanımlandı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dijital imzası ve fotoğrafları da bu kapsamda yenilendi. Yeni dijital kimlik ‘Kendine Güven’ konseptiyle birlikte kamuoyuyla paylaşıldı. CHP kaynakları tarafından dokuz8HABER’e yapılan açıklamada; CHP’nin lider ve kurumsal iletişimde yeni bir süreci başlattığının altı çizilerek, birbirini tamamlayan ve süreklilik arz eden konseptlerle CHP’nin görsel, işitsel ve sosyal iletişim kanallarının daha etkin kullanılacağı vurgulandı. Bir süredir devam eden yenilenme sürecinin ilk basamağının ‘Kendine Güven’ konsepti olduğu açıklandı.

 “KENDİNE GÜVEN”

“Kendine Güven” konsepti, dönemsel konseptlerden ilki olarak paylaşılırken ‘Kendine Güven’in topluma, kişilere, bu ülkenin geleceğine inan yurttaşlara verilen çok net bir mesaj olduğu vurgulanıyor. Bu yeni konseptte ana duygunun tüm Türkiye’ye, ‘kendine güven’ bu düzen değişecek, bu ülke huzur, barış ve refaha kavuşacak, olduğunu ifade ediliyor. Bu ortak duygunun değişim isteyen bireylerin enerjisiyle CHP’nin ve lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun enerjisini birleştireceği bir iletişim hedefleniyor.
Yeni kimlik çerçevesinde CHP’nin Twitter, Instagram, Facebook gibi ana mecraları yenilecek, görsel ve video tasarım şablonları yeni iletişim diline göre oluşturulacak.