Partisinin Mardin İl Kongresi’nde konuşan Ahmet Davutoğlu, “Bahçeli, FETÖ’nün hükümeti devirme teşebbüsüne açık destek vermiştir” açıklamasında bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Mardin 1’inci Olağan Kongresi’ni gerçekleştirmek için geldiği Mardin’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Davutoğlu, “AK Parti kendi kendisine de kayyum atamıştır. Bugün koalisyon iktidarının vasisi, 17/25 FETÖ saatinin önünde poz veren kişidir. Bu iktidarın sözcülüğü ise Sayın Erdoğan’a kalmıştır” ifadelerini kullandı.

“BAHÇELİ 17-25 ARALIK’TAN BAHSEDEMEZ…”

Bahçeli’nin 17-25 Aralık sürecinde FETÖ’ye destek verdiğini söyleyen Davutoğlu, şöyle devam etti:
“Sayın Bahçeli birkaç gün önce yaptığı açıklamada Türkiye’ye yönelik oyunları sayarken Gezi olaylarından, 6-8 Ekim olaylarından, hendek teröründen ve 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünden bahsetmiştir. Ama bu silsilenin asli unsurlarından olan 17-25 Aralık’ı bilinçli bir şekilde atlamıştır. Sayın Bahçeli 17-25 Aralık’tan bahsedemez çünkü 17-25 Aralık’ta FETÖ’nün hükümeti devirme teşebbüsüne açık destek vermiş, yıllarca saatini 17.25’e ayarlamıştır.”
Davutoğlu ayrıca, “Sayın Erdoğan ve Bahçeli tekrar bir araya geldiklerinde bu soruyu kendi aralarında cevaplandırmalıdırlar, 17-25 Aralık meşru hükümete karşı bir darbe girişimi midir yoksa bir yolsuzluk meselesi midir?” sorusunu sordu.