DEVA Partisi’nin 1’inci Olağan Kongresi Ankara’da bugün gerçekleştiriliyor.

9 Mart’ta kurulan Deva Partisi 1.Olağan Kongresi’ni Ankara’da gerçekleştiriyor. Ali Babacan’ın tek aday olması beklenen kongrede partinin 600 delegesi, 50 üyeli Genel Merkez Yönetim Kurulu (GMYK) ve Genel Merkez Disiplin Kurulu üyeleri belirlenecek.

“KAYYUMLAR ÜLKESİ OLDUK”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi), 1. Olağan Kongresi pandemi koşulları nedeniyle hafta içi yapılırken kongreye sadece parti yöneticileri ve delegeler katıldı. Kongrede konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan “Kayyumlar ülkesi olduk. Şirketlere kayyum, belediyelere kayyum, derneklere . Burası 84 milyonluk bir ülke. Bu ülke büyük bir ülke. Bu ülkeyi kayyumlarla yönetemezsiniz. Bu ülkeyi yönetmenin yolu bu ülkenin kalbini kazanmaktır. Biz işte bunu yapıyoruz. Kalplerden kalplere köprü inşa ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Ali Babacan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

  • 28 Şubat döneminde ODTÜ’de okuyan kız kardeşim başını örttüğü için üç defa okuldan uzaklaştırma cezası aldı. Benim siyasete girmemin nedeni bütün bu yaşananlara karşı bir isyandı. Bir daha kimse bu yasağı getirmeye cüret edemez.

“GEÇMİŞTE EZİLENLER BAŞKALARINI EZMEYE BAŞLADI”

  • Geçmişte ezilenler, başkalarını ezmeye başladı. Ezilmenin ne demek olduğunu ezilen bilir. Ezilmenin ne olduğunu bilen başkasını ezmez.
  • Hazine’nin borcu son iki yılda tam ikiye katladı. Yazık günah değil mi? Bu kadar mı kıymetli bu koltuk? Beka beka diyorlar. Bir kişinin bekası bu. Memleketinin bekasını düşünen iki yılda bu borcu böyle katlamaz.

“BU ÜLKEYİ KAYYUMLARLA YÖNETEMEZSİNİZ”

  • Belediyelere tek tek kayyum atıyorlar, derneklere de kayyum atamanın önünü açıyorlar. Utanmasalar siyasi partilere de kayyum atamaya kalkacaklar. Eğitim deyince okul binası, hastane deyince hastane inşaatı geliyor akıllarına. Kafa başka yerde. Kayyumlar ülkesi olduk. Şirketlere kayyum, belediyelere kayyum, derneklere . Burası 84 milyonluk bir ülke. Bu ülke büyük bir ülke. Bu ülkeyi kayyumlarla yönetemezsiniz. Bu ülkeyi yönetmenin yolu bu ülkenin kalbini kazanmaktır. Biz işte bunu yapıyoruz. Kalplerden kalplere köprü inşa ediyoruz.

“KURUMLARIN İTİBARSIZLAŞTIĞI BİR DÖNEM YAŞIYORUZ”

  • Kurumların itibarsızlaştırıldığı görevlerini yapamaz hale düşürüldü bir dönem yaşıyoruz. İşte böyle bir dönemde tüm bu olanların eli kolu bağlı seyircisi kalmak istemeyen arkadaşlarımla beraber karar aldık. Deva Partisi’ni kurduk. Bu kutlu yolculuğa başladık ardından değerli teşkilat üyesi arkadaşlarımızla il il ilçe ilçe köy köy mahalle mahalle büyüdük.

Ayrıntılar geliyor…