İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından Meral Akşener ve Pervin Buldan’la birlikte tüm kadın siyasetçilerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından muhalefet partilerinin genel başkanları Meral Akşener ve Pervin Buldan’la birlikte tüm kadın siyasetçilerin ve kadın belediye başkanlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.
İmamoğlu paylaşımında, “İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Sayın Pervin Buldan’ın nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve Türkiye genelindeki kadın belediye başkanı mevkidaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım” ifadelerine yer verdi.

BULDAN TEŞEKKÜR ETTİ, İYİ PARTİ RAHATSIZ OLDU

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan İmamoğlu’na “Teşekkürler Sn. Başkan” paylaşımıyla teşekkür etti.


İmamoğlu’nun paylaşımına İYİ Parti’den ilk yanıt Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’ndan geldi. Ağıralioğlu, HDP ve siyasilerinin isimlerinin Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmadığını söyledi.
Meral Akşener de kendisine konuyla ilgili yöneltilen soruya, “Sayın İmamoğlu bir mesaj attı, milletvekilimiz Ağıralioğlu da buna tepki gösteren bir tweet attı. İkisi de fikir hürriyetidir. Arkadaşlarımın çoğu da beğenmedi, haklıdırlar” yanıtını verdi.