AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18. MÜSİAD EXPO Fuarı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan burada yaptığı açıklamada, “Yeni yargı paketleriyle ilgili hazırlıklar sürüyor, en kısa sürede Meclis gündemine getireceğiz” ifadelerine yer verdi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18. MÜSİAD EXPO Fuarı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan burada yaptığı açıklamada, “Yeni yargı paketleriyle ilgili hazırlıklar sürüyor, en kısa sürede Meclis gündemine getireceğiz” ifadelerine yer verdi. Merkez Bankası’nın faiz kararına da değinen Erdoğan, “Dünkü faiz artırımını içmemiz gereken acı ilaç olarak değerlendiriyorum. Faiz sebeptir, enflasyon neticedir. Faiz netice değildir. Faiz, her şeyden önce paradan para kazanma suretiyle sömürmektedir. Ülkeyi enflasyon, kur ve faiz sarmalından çıkaracağız” dedi.

“BU SÜRECİ FIRSATA DÖNÜŞTÜRMEKTE KARARLIYIZ”

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
“Bu süreci fırsata dönüştürmekte kararlıyız. Salgınla mücadelede gereken her şeyi yapıyoruz, atılması gereken adımları atıyoruz. Salgınla mücadele çalışmalarında Türkiye pozitif yönde ayrışarak altyapısının gücünü ortaya koymuştur. İkinci dalganın dünyayı kasıp kavurduğu bir dönemde nispeten daha iyi bir görünüme sahibiz.”

“HERKESE EL UZATTIK”

“Devlet olarak tüm imkanları seferber ederek üretimi, istihdamı, ihracatı, ticareti ayakta tutuyoruz. Bu anlayışla iş dünyasından esnafa işçiden yardıma muhtaç vatandaşa kadar herkese el uzattık.”

“RAHATLAMAYA YOL AÇACAK HAZIRLIKLAR İÇİNDEYİZ”

“Hepimize görevler düşüyor. Hepimizin yapması gereken fedakarlıklar var. Hazine ve maliye bakanlığımız merkez Bankamız ile özel sektörümüz bundan sonra daha güçlü bir şekilde çalışacaklardır. Hem ekonomik politikalarımızı tahkim edecek hem demokrasi ve özgürlüklerimizin çıtasını yükseltecek hem de milletimizin günlük hayatında rahatlamaya yol açacak hazırlıklar içindeyiz.

“REFORMLARA ARA VERMEDİK”

“Biz reformlara ara vermedik. Değişim iradesini bırakmadık. Yeni yargı paketleri ile ilgili çalışmalar sürüyor. En kısa sürede Meclis gündemine getireceğiz. İş ve yatırım ortamını beklenen seviyeye çıkaracağız. Ekonomide ve demokraside ülkemizi yeni bir yükseliş dönemine sokmakta kararlıyız.”