Tekirdağ’da konuşan partisinin kongresinde konuşan Erdoğan “Kerameti kendimizde gördüğümüz, kendi hesaplarımızın peşine düştüğümüz gün artık bu partinin misyonu bitmiş demektir” dedi.

Tekirdağ’da konuşan Erdoğan “Sanılmasın ki milletin bize verdiği kredi sonsuzdur. Kerameti kendimizde gördüğümüz, kendi hesaplarımızın peşine düştüğümüz gün artık bu partinin misyonu bitmiş demektir” dedi.
“Öyle bir dönemden geçiyoruz ki AK Parti’nin kaderi ile ülkenin kaderi adeta birbiriyle bütünleşmiştir” diyen Erdoğan şunları kaydetti: “Vatan topraklarına gözünü dikenlerden milletimizi birbirine düşman etmeye çalışanlara kadar tüm şer senaryolar tedavüle sokulmuştur.”
Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:
“Tükiye’nin 2023 hedeflerine ulaşma mecburiyeti hiç olmadığı kadar gerekli hale gelmiştir. Vatan topraklarına gözünü dikenlerden milletimizi birbirine düşman etmeye çalışanlara kadar tüm şer senaryolar tedavüle sokulmuştur.
Öyle bir dönemden geçiyoruz ki AK Parti’nin kaderi ile ülkenin kaderi adeta birbiriyle bütünleşmiştir.

“KERAMETİ KENDİMİZDE GÖRDÜĞÜMÜZ GÜN PARTİNİN MİSYONU BİTER”

AK Parti milletin partisidir, AK Parti’yi millet kurmuş, istikametini millet belirlemiştir. Milletimizin bize verdiği kredi sanılmasın ki sonsuzdur. Kerameti kendimizde görüp milletten yüz çevirdiğimiz gün artık bu partinin misyonu bitmiş demektir.
Seçimden önce seçim kazanmanın yolu, bugünden milletimizle güçlü ve samimi bağlar kurmaktan geçiyor. Bu anlayıştaki bir partide milletle bağı kopuk yöneticiler asla olamaz.
Binlerce şükürler olsun ki milletimizin partimize teveccühü artarak sürüyor. Üye sayımızın 11 milyon 200 bini bulması bunun işaretidir.
Türkiye’de iki türlü siyaset anlayışı vardır. Birincisi milletin değerlerine husumet besleyen, beklentilerine duyarsız, sadece lafla, yalan ve iftirayla siyaset yapan müflis anlayıştır. Bunun en büyük temsilcisi de Türkiye’de CHP’dir. İkincisi ise rahmetli Menderes’ten Özal’a uzanan, bugün de bizim temsilcisi olduğumuz, her alanda millete hizmet için çalışan, bu uğurda her türlü bedeli ödeyen siyaset anlayışıdır.
Şu anda koronavirüs döneminin en büyük belası sigara. Sigaraya kesinlikle artık ara vermek, kendi sağlığımız, sıhhatimiz için gerekli.”