AKP Grup Toplantısı’nda açıklamalarda bulunan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tek vaatleri Tayyip Erdoğan’ı indirmek olan bir muhalefete bu millet iktidarı vermez” diye konuştu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erken seçim gündemine ilişkin konuşan Erdoğan, “Sabrın varsa Haziran 2023’e kadar kapıda bekleyeceksin. Bizim daha yapacak çok işimiz var” dedi.

“KILIÇDAROĞLU’NA DAVA AÇIN” ÇAĞRISI

Kemal Kılıçdaroğlu’nu da açıklamalarında hedef gösteren Erdoğan, “Bay Kemal’in SSK’nın başında bulunduğu dönemde hastanelerde rehin kalan ölülerimiz vardı, ama Z kuşağı bunları bilmiyor. Bunları gençlerimize hatırlatmalıyız” dedi. Öte yandanKılıçdaroğlu’na dava açılması çağrısında bulunan Erdoğan, “Bu ülkenin yargısı var. Kendilerine militan diye hakaret eden bu zata, hakarete muhatap olanların dava açma zamanı gelmiş geçiyor, herkes davasını açmalı. Bu memleket sahipsiz değil, gereği yapılmalı” ifadelerine yer verdi.

ESNAFA DESTEK ÖDEMESİ AÇIKLAMASI

Salgın nedeniyle geçinemeyen esnaflara yönelik konuşan Erdoğan, “Yeni bir müjdeyi paylaşmak istiyorum; lokanta, restoran, kafe gibi sektörlerde faaliyetleri kısıtlanan kısıtlanan 3 milyon lira cirosu altında olan esnafa destek ödemesi yapacağız. Cirosu yüzde 50 ve daha fazla azana işletmelere 2 bin liradan az, 40 bin liradan fazla olmamak üzere cironun yüzde 3’ü kadar destek ödemesi yapacağız” ifadelerini kullandı.

“HUKUKİ VE EKONOMİK REFORMLARIMIZ BÜYÜK ÖLÇÜDE ŞEKİLLENDİ”

Reform gündemine de değinen Erdoğan, “Değişimin ve gelişimin ayrılmaz bir parçası olarak gördüğümüz hukuki ve ekonomik reformlarımız büyük ölçüde şekillendi. Dün MYK’da bu konuyu tartışmaya açtık. Kısa zamanda bunu kamuoyunun bilgisi ve tkadirine sunacağız. Yatırımları yakından takip ediyoruz. Önceliği bitme aşamasına ve bitme aşamasına gelenlere vererek kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanma gayretindeyiz” diye konuştu.
Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

  • “Ülkemizin demokrasi ve ekonomide adeta çağ atladığını yaşayarak şahitlik etmeyenlere bunları geçmiş dönemlerle mukayeseli olarak anlatmamız şarttır. Dün Elazığ’da daha öncekilerle birlikte sayısı 8 bini bulan deprem konutlarının teslim törenine katıldık. Yaz aylarına kadar Elazığ’da 20 bin Malatya’da 6 bin konutun tamamını hak sahiplerine vermiş olacağız.”
  • “Ülkesine ve milletine karşı sorumluluk hisseden herkesten tek beklentimiz kendi üzerine düşen görevleri hakkıyla ifa etmesidir. Görevlerimizi hakkıyla yerine getirdiğimizde, ne ülkemizin önünde ne Cumhur İttifakı’nın önünde ne AK Parti’nin önünde durabilecek bir güç tanımıyoruz.
  • “Tek vaatleri Tayyip Erdoğan’ı indirmek olan bir muhalefete bu millet iktidarı vermez.”
  • “Yakında, hazırlıklarını tamamlamak üzere olduğumuz yeni reform paketlerini Meclisimizin takdirine sunmaya başlayacağız. Milletimizle paylaştığımızda, bu reform tekliflerinin ülkemizi 2023’e ve daha sonrasına taşıyacak çok köklü ve önemli düzenlemeler içerdiği görülecektir.”
  • Halkçılık diyerek kendilerini halkın içinde, bizi de güya saraylarda sefa süren olarak göstermeye çalışmıyorlar mı, burası sözün bittiği yere dönüşüyor.
  • Aslında bunlara göre, milletin kendilerine oy vermeyen yüzde 75’inin tamamı militan. Bu hastalıklı zihniyete göre, CHP’ye oy vermeyen hiç kimse onur, şeref, namus sahibi olma hakkına da sahip değildir. Bu zihniyeti ve sergilediği pespayeliği Türkiye’nin son dönemdeki imtihanı olarak görüyoruz. Nice imtihanları başarıyla atlatan, nice engelleri ezip geçen, nice mücadelelerden alnının akıyla çıkan milletimiz, elbette ilk seçimde bunlara da bir güzellik yapacaktır.
  • Bay Kemal’in SSK’nın başında bulunduğu dönemde hastanelerde rehin kalan ölülerimiz vardı, ama Z kuşağı bunları bilmiyor. Bunları gençlerimize hatırlatmalıyız.
  • 10 milyon doz aşıyı ülkemize getirdik.  Aşı uygulamasının kapsamı giderek genişleyerek inşallah en kısa sürede hedef kitlenin tamamına ulaşacaktır. Tedbirlerden etkilenen kesimlere yönelik destek programlarımızı genişletiyoruz. Esnafımıza 3 ay süreyle 1 bin liralık destek vermeye devam ediyoruz.