Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesi ile ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesi ile ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yaptığı yazılı açıklama ile teşekkür etti.
Erbakan açıklamasında, “İktidarın, dış güçlerin laboratuvarlarında üretilmiş bir zehir olarak bünyemize enjekte edilmek istenen İstanbul Sözleşmesi yanlışında ısrar etmekten vazgeçmesinin çok olumlu bir karar. Bu adımla birlikte ayrıca, İstanbul Sözleşmesi ve Türkiye’nin 1985 yılında imzaladığı CEDAW Sözleşmesi doğrultusunda çıkarılmış olan, başta ‘6284 Sayılı Kanun’ olmak üzere, aile kurumuna zarar veren yasaların da bir an evvel ıslah edilmesi elzemdir” ifadelerini kullandı.

YENİDEN REFAH OLARAK HER ORTAMDA SÖZLEŞMENİN İPTALİNİ DİLE GETİRDİK

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için ‘Batı dayatması kanunlara ihtiyaç olmadığını’ savunan Erbakan, Yeniden Refah Partisi’nin her zaman bu sözleşmeye karşı olduğunu ifade ederek, “Yeniden Refah Partisi olarak bizler yıllardır bu sözleşmeden en acil şekilde vazgeçilmesi gerektiğini, bu sözleşmenin ahlaki, manevi, insani bakımdan yıkıcı sonuçları olacağını yıllardan beri en güçlü şekilde, her platformda haykırdık. Diğer siyasi partilerin pek çoğu bu sözleşmeyi desteklerken, bir kısmı da sessiz kalırken, biz bu çok hayati konuda farkındalık oluşması, bu yanlıştan dönülmesi için büyük gayret gösterdik” dedi.

ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesinden ötürü Erdoğan’a teşekkür eden Erbakan, “İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılma kararının alınmasında çok önemli payı olan Yeniden Refah Partimizin tüm teşkilat mensuplarına, üyelerimize ve bu konuda bizler gibi emeği bulunan her kesimden insanımıza, bu kararı imzalayan Cumhurbaşkanı’na teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.