Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yapılan saldırıyla ilişkin açıklama yapan parti yönetimi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli’ye çağrıda bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yapılan saldırıyla ilgili parti yönetiminden açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Bu saldırıya sessiz kalan siyasi yetkililerin, bundan sonraki siyasi terör saldırılarını teşvik edici bir rol üstleneceğini biliyoruz” denilerek AKP’li Cumhurbaşkanı ve Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye çağrıda bulunuldu.
Açıklamadan öne çıkanlar şu şekilde:

  • “Siyasetçilere ve basın mensuplarına yapılan saldırı faillerini bulun adalete teslim edin. Sayın Erdoğan ve Bahçeli olmak üzere iktidar ortaklarının da saldırıyı kınamalarını bekliyoruz.
  • Kamu güvenliğinin sağlanması soluduğumuz hava kadar elzemdir.
  • Bizlerin nefes almasını istemeyen karanlık odaklar var. Bu tür saldırılara asla boyun eğmeyeceğiz.
  • Bu saldırıya sessiz kalan siyasi yetkililerin, bundan sonraki siyasi terör saldırılarını teşvik edici bir rol üstleneceğini biliyoruz.”

ADALET BAKANINDAN AÇIKLAMA

Öte yandan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, sosyal medya hesabından “Selçuk Özdağ, Orhan Uğuroğlu ve Afşin Hatipoğlu’na acil şifalar diliyor, kendilerine yönelik saldırıları kınıyorum. Failler hukuk önünde hesap verecektir” açıklaması yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ise saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ’ı aradığı belirtildi. Ancak görüşmeye dair başka bir bilgi paylaşılmadı.