Disipline sevk edilen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın suçlamalara yanıt vermeme kararı aldığını yazan Abdulkadir Selvi, “Ümit Özdağ’ın yeni parti kurmak gibi bir ajandası olduğunu düşünüyorlar” dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, yeni ekonomi yönetimine piyasaların destek verdiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta söylediği reformlara ilişkin yazdı.

“EKONOMİ YÖNETİMİ+ERDOĞAN”

“Cumhurbaşkanlığı kaynakları tarafından, ‘Her şey kontrol altında’ deniliyor” diye belirten Selvi, “Yeni dönemi, ‘ekonomi yönetimi+Erdoğan’ olarak düşünmek gerekiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni dönemde ekonomik kararların daha çok içinde olacak” ifadelerini kullandı.

“İŞ DÜNYASINI İLGİLENDİREN BİR PAKET GELİYOR”

Yazının devamında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı önümüzdeki hafta iş dünyası ile bir araya geleceğini ifade eden Selvi, şöyle devam etti:
“Şimdi iş dünyasını ilgilendiren bir paket geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Kolay erişilebilen yargı sistemi için yeni adımlar atacağız’ dedi. Adalet hizmetlerinin kolaylaştırılması, ticaret mahkemelerindeki davaların hızla sonuçlandırılması gibi düzenlemeler getiriliyor. Boşanmış eşleri ilgilendiren nafakayla ilgili düzenleme de bu paketin içinde yer alacak. İş dünyasıyla ilgili düzenlemeler Meclis’ten jet hızıyla geçer de nafaka işi biraz zorlayacak gibi.”

“ÖZDAĞ SUÇLAMALARA YANIT VERMEYECEKMİŞ”

Selvi, partisi ile ilgili ortaya attığı iddialar nedeniyle disipline sevk edilen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ile ilgili de şu iddiada bulundu:
“İYİ Parti kaynaklarıyla da konuştum. Ümit Özdağ’ın suçlamalarına yanıt vermeme kararı alınmış. Polemiği sürdürmeme adına. Ama Ümit Özdağ sürdürecek. Ümit Özdağ’ın yeni parti kurmak gibi bir ajandası olduğunu düşünüyorlar. O nedenle çok gecikmeden Ümit Özdağ’ın ihraç kararı alınacak gibi görünüyor.”