2 hafta önce kuruluşunu ilan eden Devrim Hareketi’nin Sözcüsü Erçin Fırat’a 2013 yılındaki sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek 6 ay 7 gün hapis cezası verildi.

12 Aralık 2020 tarihinde Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) tarafından bir süredir yürütülen çalışmalar sonucunda kurulan Devrim Hareketi’nin sözcüsü ve FKF Kurucu Genel Başkanı Erçin Fırat’a 2013 yılında yaptığı sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni” aşağılamaktan 6 ay 7 gün hapis cezası verildi. Verilen ceza ertelendi.

“BİR ADIM GERİ DURMAYACAĞIZ”

Konuya ilişkin basın metninde, “Kuruluşumuzda ilan ettiğimiz gibi bu düzeni yıkma ve Türkiye’nin yarını kurma azim ve kararlığı ile yola çıktık. Bu düzen yıkılana kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. İktidarın karşısında haklıyı ve doğruyu söylemekten bir adım geri durmayacağız” ifadelerine yer verildi.

NE OLMUŞTU?

“Bize devrim gerek!” sloganıyla çalışmalarına başlayan Devrim Hareketi, FKF tarafından kuruldu. Kuruluş açıklamasında “Devrim Hareketi bu düzeni yıkma, Türkiye’nin yarınını kurma azim ve kararlılığıyla yola çıkıyor. Türkiye’nin aydınlık yarınlarına inanan tüm yurttaşları bu yürüyüşe katılmaya çağırıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Devrim, Yaşasın Sosyalizm!” ifadelerine yer verdi.