AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AKP Genel Merkez Disiplin Kurulu kararı ile Düzağaç Belediye Başkanı Muammer Işıklı’nın partiden ihraç edildiğini söyledi.

AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AKP Genel Merkez Disiplin Kurulu kararı ile Düzağaç Belde Belediye Başkanı Muammer Işıklı’nın partiden ihraç edildiğini söyledi. Düzağaç Belde Belediye Başkanı Muammer Işıklı’nın partiden ihraç edildiğini belirten AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay şunları söyledi:

“AKP ŞAHSİYET YOKSUNU KİŞİLERİN KİRLİ İŞLERİNİ GÖLGELEMEK İÇİN KULLANACAKLARI BİR PARTİ DEĞİL”

“AKP, şahsiyet yoksunu kişilerin kirli işlerini gölgelemek için kullanacakları bir siyasi parti değildir. Bugüne kadar da olmamıştır. Yapanlar ya da yapmaya yeltenenler hukuki olarak elbette karşılığını alırlar. AK Parti’de çürük elmalara asla yer yoktur, olamaz.”

“AK PARTİ SİYASETİ LEKE GÖTÜRMEZ BİR ANLAYIŞ”

“AKP siyaseti leke götürmez bir anlayış ile çalışır. AK Parti’de hiçbir belediye başkanı gerekçesiz bir şekilde ihraç edilmez, edilemez. Merkez Disiplin Kurulumuzun almış olduğu kararlar yapılan istişareler neticesinde karara bağlanır.”

“YASAL SÜREÇLERİ DEVAM EDECEKTİR”

“Hiç kimse Cumhurbaşkanı sayesinde oturmuş olduğu koltuğu lekeleme hakkına sahip değildir. AKP’deki yeri ihraç edilerek noktalanmış olanların, hukuki olarak görevinin resmiyetine aykırı hal ve hareketler, iş ve işlemler dolayısıyla yasal süreçleri devam edecektir. Bütün bunlarla birlikte ihraçları gerekçesi ile açıklama yapanlarla ilgili elimizde mevcut olanın ya da bilinenin daha fazlasıyla elimizde bilgi ve belgenin mevcut olduğunu ifade etmek isteriz.”

ÜMİT ÖZDAĞ’IN DANIŞMANI İSTİFA ETTİ

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın açıklamalarının ardından Özdağ’ın danışmanı Hüseyin Evren Kavas, danışmanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu.