Yeni kuracağı siyasi partinin çalışmaları kapsamında ekibiyle Nevşehir’de gerçekleştirdiği kampı tamamlayan Muharrem İnce, “Üç gün boyunca partimizin tüzüğünü hazırladık. Programın da yüzde 90’ı bitti” açıklamasında bulundu.

“Memleket Hareketi” adıyla başlattığı çalışma sonrası parti kurma faaliyetlerinde sona yaklaşan CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, Nevşehir Avanos’ta gerçekleştirdikleri kampın ardından açıklamalarda bulundu.
DHA’ya konuşan İnce, partinin tüzüğünün hazırlandığını ve yakında parti programını açıklayacaklarını belirtti.

“YÜZDE 50+1 OY ALACAĞIZ”

Muharrem İnce, yeni kuracakları partinin tüzüğünü, logosu ve programını yakında açıklayacaklarını ifade ederek, şöyle konuştu:
“Muhalefet muhalefetliğinden razı, iktidar iktidarlığından razı, biz ikisinden de razı değiliz. Millet de ikisinden razı değil. İnşallah bu millete umut olacağız ve umutları yeniden yeşerteceğiz. Biz 50+1 alarak iktidar olacağız. Biz iktidar olma yolunda ilerleyeceğiz. Yüzde 50+1 alacağımıza inanıyorum. Kim emek sonucunda millete umut olarak doğru şeyleri söyleyerek iktidar olmuşsa o yolda ilerliyoruz. Önce bu topraklarda tarımı ve hayvancılığı kalkındıracağız. Tarımı çözemeyen Türkiye’de hiçbir sorunu çözemez. Yargıyı bağımsızlaştıracağız. Sermaye ürkmeyecek yargıdan. Üreteceğiz ve barışacağız, sonra hakça bölüşeceğiz.”
İnce, “Genel Başkan sultanlığına son verdik” diyerek partilerinde ön seçimi esas kıldıklarını belirtti.
Muharrem İnce, “Üyelerle genel başkan seçimini esas kıldık. Parlamentoda grup başkanvekilliği seçimlerini ‘iç yönetmelikle değiştirilemez, milletvekillerinin özgür iradeleri ile seçilir’ diye tüzük hükmü haline getirdik. Türkiye’de demokrasi isteyebilmek için partinizde demokrasi olması lazım. Kendi evinizin içinde demokrasi yoksa millete demokrasi vadedemezsiniz” ifadelerini kullandı.