HDP Gaziantep Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Prof. Dr. Mahmut Toğrul, Gaziantep’te yapımı bir türlü bitmeyen Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ni Meclis’e taşıdı.

Toğrul, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından cevaplandırılması talebi ile şu soruları yöneltti:
Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesinin zamanından bitirilememesinin nedeni nedir? Hastane inşaatının normalde ne zaman bitirilmesi gerekiyordu? Hastane ne zaman tam teşekküllü olarak faaliyete geçecektir?
Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesinin yapımını üstlenen yüklenici firma veya firmaları kimlerdir?
Hastane ihalesi yüklenici firmalara 4 yıl önce 96 milyon liralık bir yaklaşık maliyete karşılık yüzde 30 indirimle 68 milyon liraya verilmiş. Maliyetlerin yükselmesiyle birlikte yüklenici firma yapım kalitesini mi düşürmüştür?
Mühendislerce yapılan incelemelerin ardından düzenlenen 07.03.2019 tarihli inşaat imalat eksiklikleri tutanağında imalat eksikliklerinin yaşanmasının nedeni nedir? Hastanenin inşaatının yapımındaki imalat eksikliklerinin giderilmesi için bakanlığınızın bir girişimi olacak mıdır?
Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesinin zemininde yaşanan sorun devam ediyor mu? Hastane inşaatı yapılmadan önce neden bir zemin çalışması yapılmamıştır? Zeminde yaşanan sorunun giderilmesi için ne gibi önlemler alınacaktır?