İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize’deki provokasyona değindi, AKP-MHP iktidarı için yolun sonunun göründüğünü söyledi. Akşener, Sedat Peker’in iddiaları konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Daha ne kadar sessiz kalacaksın” diye sordu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugünkü grup toplantısına İkizdere’de yaşanan provokatif saldırılarla ilgili konuştu. Rizelilere teşekkür eden Akşener, AKP’lilerin provokasyon yapmaya çalıştığını söyledi. Akşener, Rize’ye gitmesini eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye “En son ne zaman milletin yanına gittin?” diye sordu.

Meral Akşener, grup konuşmasında AKP-MHP iktidarı için yolun sonunun göründüğünü söyledi: “Ülkeyi yönetenler iktidara gelirken verdiği sözleri unutuyor, hatırlatanları da terörist ilan ediyorsa, dönülmez akşamın ufkuna gelinmiştir, demektir. İktidardakiler ömür boyu iktidar hayali kursalar da bu durum hep böyledir.”

“SAYIN ERDOĞAN, BU KEPAZELİĞE DAHA NE KADAR SESSİZ KALACAKSIN?”

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi, “Bu kepazeliğe daha ne kadar sessiz kalacaksın?” diye sordu. Akşener şöyle konuştu: “Bu kepazeliği artık dünya takip ediyor. Bu işler videolar yayınlamakla olmaz. Ekranlara çıkıp saçmalamakla hiç olmaz. Böyle devlet yönetilmez. Şeffaf bir yargı süreciyle olur. Yargı işini yapar, hakikat neyse ortaya çıkar.”

YENİ SİSTEM ÖNERİSİNİ AÇIKLADI

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Önerisi’ni grup toplantısında gösterdiği bir video ile duyurdu. Videoda, “Huzurlu bir Türkiye için hep birlikteyiz.” mesajı verildi. Videoda, “Huzurlu bir Türkiye için hep birlikteyiz. Bugün burada omuz omuzayız” mesajı verildi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni “ucube sistem” olarak tanımlayan Akşener, İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’in detaylarını anlattı. Yeni sistemde kuvvetler ayrılığının güçlendirileceğini, yerel yönetimler ile merkezi yöntemi arasındaki dengenin doğru biçimde kurulacağını aktardı.