CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, yapmış oldukları açıklamalarla kendisini militan olmakla suçlayan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlarken CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’na yönelik “. İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için “o zaten bir DHKP-C militanıdır” ifadelerini kullanmıştı.
Erdoğan’ın ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla ‘’Canan Kaftancıoğlu, terör örgütlerinin soytarısıdır’’ yönünde bir açıklamada bulunmuştu.
Kaftancıoğlu, kendisini hedef gösteren AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Soylu hakkında yargı yoluna giderek suç duyurusunda bulundu.

ERDOĞAN VE SOYLU’YA AYRI AYRI 1 MİLYONLUK TAZMİNAT DAVASI

Kaftancıoğlu, İstanbul Anadolu Asliye Hukuk mahkemesine AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında 1.000.001,00tl’li manevi tazminat davası ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında 1.000.000,00tl’li manevi tazminat davası ile hem AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hem İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında; Hakaret (TCK m.125/1; 125/3/b; 125/4) Görevi Kötüye Kullanma (TCK m. 257/1), Yargı Görevi Yapanı Etkilemeye Teşebbüs (TCK m. 277/2), Adil Yargılamayı Etkilemeye Teşebbüs (TCK m. 288) suçlarını işledikleri için iddianame tanzim edilmesi ve kamu davası açılması hususlarında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına şikâyette bulundu.

“DAVALARDAN GELECEK OLAN TAZMİNATI YOKSUL AİLELERLE PAYLAŞACAĞIM”

Kaftancıoğlu, Erdoğan ve Soylu’nun kendisine yönelik sarf edilen sözlerle Anayasa suçu işlediğini ifade ederek bundan ötürü kazanacağı tazminatların bir kuruşuna bile dokunmadan İstanbul’da küçük çocuğu olan, evine ekmek götürmekte zorlanan iktidarın fakirleştirdiği ihtiyacı olan ailelerle paylaşacağını belirtti.

MONTAJLANMIŞ FOTOĞRAFLARI PAYLAŞAN AKP’Lİ YÖNETİCİLER HAKKINDA ADLİ SÜREÇ BAŞLATACAĞIM

Erdoğan ve Soylu’nun hedef göstermesi sonrası Kaftancıoğlu kendisine ait olduğu iddia edilen ancak montaj olduğu kanıtlanan fotoğrafları dolaşıma sokarak karalama kampanyası başlatan AKP’li yöneticiler hakkında da önümüzdeki günlerde suç duyurusunda bulunup manevi tazminat davası açılacağını ifade etti.