Kayseri’de düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerinde protokol krizi yaşandı. CHP Milletvekili Çetin Arık, bayramlaşma töreninde adının anons edilmemesine ve protokolde kendisine yer ayrılmamasına tepki gösterdi.

Kayseri’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Valilik önünde yapılan bayramlaşma töreni ile başladı. Kutlamalara Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgenerel Aziz Adalı ilçe belediye başkanları, AKP Milletvekili İsmail Tamer, CHP Milletvekili Çetin Arık ve siyasi partilerin il başkanları katıldı. Bayramlaşma töreninin ardından, Cumhuriyet Meydanı Atatürk anıtı önünde yapılacak olan kutlama alanına geçildi.

“BU CHP’Yİ YOK SAYMAKTIR”

Kutlama töreninden önce CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Vali Şehmus Günaydın’a bayramlaşma töreninde adının anons edilmediğini ve protokolde kendisine yer ayrılmadığını söyleyerek tepki gösterdi. Arık, “Vali devletin valisidir. Bunun farkında olmalı. İsmail Tamer milletvekiliyse ben de milletvekiliyim. O da doktor ben de doktorum. Ben bu şehirde 110 bin oy alarak milletin vekili oldum. Çetin Arık olarak ayakta beklerim sorun yok ama milletin vekili olarak ayakta bekliyorsam bu CHP’yi yok saymaktır.” dedi.

“GEL, SEN DE YANIMDA DUR”

AKP Milletvekili İsmail Tamer ise, Arık’a şu sözlerle cevap verdi: “Beni kimse davet etmedi kardeşim. Cumhuriyet bayramı benim bayramım. Gel sen de yanımda dur.”

CHP’Lİ ARIK PROTOLE DAVET EDİLMİŞ

Kayseri’de Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında yaşanan protokol krizi ile ilgili olarak Kayseri Valiliği tarafından CHP Milletvekili Arık’a mail yoluyla davet gönderildiği ortaya çıktı.
Sabah, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında meydana gelen protokol krizinde, CHP Milletvekili Çetin Arık, bayramlaşma töreninde partisinin adının anons edilmediğini ve protokole davet edilmediğini söyleyerek Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ile tartıştı. Vali Günaydın, Valilik binası önünde Arık’a yaptığı açıklamada, İl Başkanı Ümit Özer’e yer ayrıldığını ve ana muhalefet partisinin anons edildiğini ifade etti.
Günaydın, “Kameralara da bakalım. Anons edilmemişse ben özür dileyim. Kameralara hep beraber bakalım, eğer siz anons edilmemişseniz ben sizden özür diliyorum ama anons edilmişseniz siz çıkıp özür dileyin. Kameralar burada lütfen bakalım. Eğer orada da eksiklik varsa özür dilerim” ifadelerini kullandı.
Ardından Arık, Vali Günaydın ile Valilik binasına kameralara bakmak için girecekken, partililer tarafından durduruldu.
Valilik tarafından protokole gönderilen mail listesinde Çetin Arık’ın da mailinin bulunduğu ortaya çıktı.