CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin geldiği hale bakın. Hukukun olmadığı yerde, yargının olmadığı yerde bir süre sonra devlet organize suç devleti haline gelebilir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile bir araya geldi. Ortak basın açıklaması yapılıyor.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki heyeti kabul etti
Görüşmede CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ile Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak, Oğuz Kaan Salıcı, Seyit Torun, Muharrem Erkek ve Gülizar Biçer Karaca eşlik etti.
İki lider ortak basın açıklaması yapıyor.
Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ı eleştiriyorum Bahçeli cevap veriyor, Bahçeli’yi eleştiriyorum yer altı dünyasının lideri cevap veriyor. Türkiye’nin geldiği hale bakın. Hukukun olmadığı yerde, yargının olmadığı yerde bir süre sonra devlet organize suç devleti haline gelebilir. Nasıl olur da böyle bir açıklama buradan gelir. Bahçeli ile ilişkisi nedir bilmiyoruz ama ciddiye alınacak bir olay değil. Çakalların bulunduğu yerde hiç kimse bize bir şey söyleyemez.

‘ANAYASA HAZIRLANDI’ İDDİASI

Bir toplumsal uzlaşmayla bu ülkede güçlü demokratik parlamenter sistemi kuracağız. Ben halkı savunuyorum, halkın çıkarlarını savunacağım. Birilerinin çıkarları için anayasa yapılmaz. Bu ülkede kim yaşıyorsa 83 milyon bir toplumsal uzlaşma ile anayasa çalışması yapacağız.

DAVUTOĞLU: ERDOĞAN’DAN DA GÖRÜŞME TALEP ETTİM

Davutoğlu: Bütün partilere randevu talebimiz oldu. Sayın Erdoğan’dan da talep ettim, Bahçeli’den de talep ettim. En temel mesele psikolojilerin yönetimi. Türkiye’de öyle bir psikolojik ortam var ki bir grup bir parti başka partilerle bir araya gelirse bu toplumsal uzlaşı oluyor, ama başka bir parti yapınca ihanet oluyor. Bu ihanet sözcüğü ile Türkiye’de siyasal sistem problemini aşmak mümkün değil. Bu ülkenin geleceği için umutla bakılacak bir demokratik sistemin vaktidir. Bunların tartışılıyor olması bile bizim için zaaftır.
AYRINTILAR GELİYOR…