Kılıçdaroğlu: Dostlarımızda beraber bir dikta yönetimini sandıkta yeneceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılarak konuşma yaptı. ( Muhammed Selim Korkutata - Anadolu Ajansı )

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, devletin artık yönetilmediğini söyledi, “Biz halkın başına bela olan bir siyasi iktidarı demokratik yollarla, dünyaya örnek olacak şekilde göndereceğiz” müjdesini verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup konuşmasında, Gara operasyonu sonrası bir ilk yaşandığını, “devletin en tepesinde olan ve tek başına devleti yöneten kişinin Türkiye Cumhuriyeti devletini beceriksizlikle suçladığını” söyledi. Kılıçdaroğlu, “Mısır’da öldürülen Esma için ağladı, 16 şehidimiz için güldü ya, aklım almıyor. Ben bunları söyleyince de ağza alınmayacak bütün hakaretleri yapıyor. Devlet yönetilmiyor arkadaşlar, farklı bir düzlemdeyiz. Devlet yönetilmiyor” dedi.

“NEREYE GİTTİ 128 MİLYAR DOLAR?”

Cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın görevden aldığı Berat Albayrak’a aylar sonrası sahip çıkması da CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun gündemindeydi: “128 milyar dolar buharlaştı. 128 milyar doları kime sattın? Çiftçiye sordum, 128 milyar dolardan sana bir şey düştü mü? Esnafa sordum, simitçiye sordum, manava sordum. Hayır. Emekliye sordum, mutlaka sana bir üçüncü ikramiye gelmiştir. Nereye gitti 128 milyar dolar? 128 milyar dolar sorulunca damadı savunuyor. Damadın başarılarından kuduruyorlar çıldırıyorlar, diyor. Ne başarı ama! 128 milyarı tefeciye peşkeş çekeceksiniz, başarı! Başarıysa niye görevden aldın?”

“VİRÜS AKILLI, AKP KONGRELERİNE UĞRAMIYOR”

Oldukça kalalabalık geçen AKP kongreleri yapılırken, esnafa kısıtlama getirilmesini eleştiren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: “Bu kovid kadar akıllı virüs hiç yok, o kongrelere gitmiyor, ama kahveci dükkanı açtığı zaman, oraya gidiyor. Onun tespitini kim yapıyor, Erdoğan yapıyor. Akla bakın, mantığa bakın. Gidiyorsunuz kongreye lebaleb dolu, ama iki kişi lokantada yemek yediği zaman olmaz” diyorlar.

“TASARRUFA SARAY’DAN BAŞLAYACAKSIN, EĞİTİMDEN DEĞİL”

yüzyılın Türkiyesinde 2 milyon 548 bin 40 öğrencinin EBA’ya, eğitime ulaşamadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Ne sınavı yapacaksınız? Eğitimde tasarruf yapıyoruz diyorlar, arkadaş sen tasarruf yapacaksan, Saray’dan başlayacaksın tasarrufa, çocuğun eğitimden değil” diye konuştu.

“DİKTAYI YENEREK DÜNYAYA ÖRNEK OLACAĞIZ”

CHP lideri, sandığın bugün veya yarın önümüze geleceğini hatırlattı ve “Halkın başına bela olan bir siyasi iktidarı demokratik yollarla, dünyaya örnek olacak şekilde göndereceğiz” dedi. Dünya siyaset tarihinde bir ilki gerçekleştireceklerini vurgulayan Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak bir ilki gerçekleştireceğiz. Farklı siyasi partilerle beraber, demokrasiyi savunan dostlarımızla beraber bir dikta yönetimini sandıkta yeneceğiz ve onları göndereceğiz” dedi.