CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün yapılan grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Neden gidip aşı oldun?” sorusuna yanıt verdi: “Sıram geldi, aşı oldum.” Erdoğan’ın eleştirisinin ve Kılıçdaroğlu’nun yanıtının yer aldığı videolar sosyal medyada büyük ilgi gördü. CHP’nin sosyal medya hesapları da bu videoları yayınlandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP Kadın Kolları Kongresi’nde yaptığı konuşmada CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yönelttiği soruya yanıt bugün CHP Grup Toplantısı’nda geldi. Mizahi bir dille Erdoğan’ın yaptığı konuşmayı aktaran Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: “Erdoğan eline almış mikrofonu, prompterden kopmuş, prompter yok. Çıkmış sahnenin önüne konuşuyor. Kimden bahsedecek? Doğal olarak benden bahsedecek. Erdoğan ‘Ey ana muhalefet partisinin başındaki adamcağız’. Buyur! ‘Sen ne zamandan beri şu anda devletin aşıları parayla sattığını söylüyorsun.’ Hiç öyle bir şey söylemedim ama nereden duyduğunu da anlayamadım. Devam ediyor; ‘Bu ne utanmazlıktır, ne vurdumduymazlıktır.’ Yalan söyleyenler utanırlar. Ya ben yalan söylemedim, aslında öyle bir laf da etmedim. Düşünün, bu kişi devleti yönetiyor.”


CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Sen vatandaş Kemal diye söylüyordun, sıra bana gelirse gidip aşımı yapacağım. Sıram gelirse aşı olacağım diyordun. Neden gidip aşı oldun?” sorusuna ise, “Sıram geldi de onun için gidip aşı oldum. Allah akıl fikir versin” diye yanıt verdi.