CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah erken saatlerde İzmir’de Sebze ve Meyve Toptancı Hali esnafını ziyaret etti, dertlerini dinledi.

Hal esnafı Kemal Kılıçdaroğlu’na “ekonomik olarak zor durumda olduklarını” anlatırken, CHP lideir “bu güçlüklerin üstesinden hep birlikte gelinebileceğini” vurguladı. Sohbet sırasında bir esnaf, yolların durumundan şikayet etti, “Sizden ricamız belediyelerimiz güzel çalışsın. Başkanımız Tunç Soyer’in suçu yok, o yeni geldi” diye konuştu. Bir diğer esnaf ise “Normalde hal sabah 05.00’te açılıyordu. Şimdi birkaç tane marketçinin sevkiyatı sağlaması için gece 00.00’da hal açılıyor. Bunun için yapılacak bir şey var mı?” diye sordu.

ESNAF İLE BİRLİKTE KAHVALTI YAPTI

Kılıçdaroğlu esnaf ziyaretinin ardından İzmir Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneğince basına kapalı gerçekleştirilen kahvaltıya katıldı. Kılıçdaroğlu’nun hal ziyaretine CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Ali Öztunç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir milletvekilleri, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ilçe belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.