Kılıçdaroğlu katıldığı televizyon programında, “Erken seçim konusunda bir özel baskımız olmayacak. Toplumun talebini siyasetçilerin dinlemesi lazım açıklamasında bulundu.

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş’ın sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, erken seçim tartışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“ERDOĞAN TEKRAR SEÇİLECEĞİNE İNANSA, SANDIĞA GİDER”

Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
“Erken seçim konusunda bir özel baskımız olmayacak. Toplumun talebini siyasetçilerin dinlemesi lazım. Demokrasinin özünde yatan seçimdir. Dolayısıyla vatandaşın oyuna her zaman başvurabilirsiniz. Türkiye iyi yönetilmiyorsa fatura doğrudan halka çıkıyorsa bir çıkış yolu bulmak gerekir. Bu çıkış yolu demokrasilerde seçimdir. Geçen her gün vatandaşın üzerine gelecek olan yük ağırlaşacak çünkü yönetemiyorlar. Erdoğan seçim yapılsa tekrar seçileceğine inansa sandığa gider. Uzatıyor, fatura garibana çıkıyor.”

“BAŞÖRTÜSÜ KAPANMIŞ BİR KONUDUR”

Başörtüsü üzerinden devam eden tartışmalara ilişkin de konuşan Kılıçdaroğlu, “Benim için başörtüsü kapanmış bir konudur. Boşu boşuna tartışıyoruz. Ben herkesin inancına, yaşam tarzına saygı duyuyorum” ifadelerini kullandı.

“HERKESİN KİMLİĞİNE KİŞİLİĞİNE SAYGI DUYACAĞIZ”

Suat Toktaş’ın “İktidara geldiğinizde de, devlet memurları açısından soruyorum. Kılık kıyafet gibi bir gündeminiz yok mu?” sorusu üzerine CHP Lideri şu yanıtı verdi:
“Yok efendim. İktidara geleceğiz. Dostlarımızla beraber iktidar olacağız. Bizim kişinin inancıyla uğraşacak zamanımız yok, uğraşmayacağız da. Herkesin kimliğine kişiliğine saygı duyacağız.”