POLİTİKA

Kılıçdaroğlu seçim mitinglerinin startını Sason’dan verdi

Batman’ın Sason İlçesi Türkiye siyasi tarihinde ilk defa bir partinin genel başkanını ağırladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart yerel seçimlerine yönelik ilk mitingini Batman’ın Sason İlçesi’nde yaptı.

 

dokuz8HABER/Bekir Güneş (@bekirgne2 )

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP’li yöneticiler ve CHP’nin bölge adayları da Sason’da bulundu. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, hiç kimseyi ötekileştirmediklerini ve ayrımcı bir dil kullanmadıklarını ifade ederek “82 milyonun başımızın üstünde yeri var. Biz işsizden ve mazlumdan yanayız, ben kimseyi ayırmıyorum. Saraylarda yaşamaya alışkanlığım yok, vatandaşa tepeden bakmıyorum yerim vatandaşın yanıdır” dedi.

“31 MART’TA İKTİDARA BİR DERS VERELİM”

Seçmenlerden 31 martta iktidara bir ders vermelerini isteyen CHP lideri Kılıçdaroğlu 6 milyon kişinin geçimini sokaktan sağladığını ve bunu oturup düşünülmesi gereken bir konu olduğunu söyledi.

Dışardan tütün, nohut, mercimek ithal edildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Tanzim kuyruklarına hangi akıl ve mantıkla varlık kuyruğu diyorlar anlamakta güçlük çekiyorum, anlamıyorum. Bunların Allahtan korkusu yok bunlar Trump ve Merkel’den korkuyorlar, Allahtan korkmuyorlar” diye konuştu.

“EN BÜYÜK DERDİMİZ ÜLKEYİ KURU SOĞANA MUHTAÇ EDENLER”

“En büyük derdimiz 17 yıldır ülkeyi yönetip ülkeyi kuru soğana muhtaç edenlerdir” diyen Kılıçdaroğlu, “Kavga ve gerginliğe gerek yok. Kavgadan uzak duracağız yerel seçimlerde yeni bir tarih yazacağız ve yeni bir başlangıç yapacağız, yeni bir sayfa açacaz” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Sasonlular’a söz vererek “Artık camiyi de meydanı da biz yaparız” dedi.

dokuz8HABER’i takip edin

Video