HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile görüşen avukat Cahit Kırkazak, sosyal medya hesabından Demirtaş’ın mesajını paylaştı.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde yaklaşık 4 yıldır tutuklu bulunan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile görüşen avukat Cahit Kırkazak, sosyal medya hesabından Demirtaş’ın mesajını paylaştı. Kırkazak, Demirtaş’ın mesajını “Bazı savcılara da şunu hatırlattı: bir zamanlar kimi savcılara zırhlı araçlar bile hediye edildi, yine de yargılanmaktan kurtulamadılar. Elinize tutuşturulan hediye poşetleri sizi yargılanmaktan kurtaramayacaktır” ifadeleri ile paylaştı.

“İDDİANAMESİZ OLARAK TUTUKLU BULUNDUĞU DOSYAYI TARTIŞTIK”

Demirtaş’la bir yıldır iddianame hazırlanmayan dosyasını görüştüklerini aktaran Kırkazak, “Merhabalar, bugün Sayın Demirtaş’ı ziyaret ettim. Demirtaş’ın taraf olmadığı dosyada bir yıldır iddianamesiz olarak tutuklu bulunduğu dosyayı tartıştık” dedi.

“SİZİ YARGILAMAKTAN KURTARAMAYACAKTIR”

“Demirtaş’ın herkese selamları vardı” diyen Kırkazak, “Bazı savcılara da şunu hatırlattı: bir zamanlar kimi savcılara zırhlı araçlar bile hediye edildi, yine de yargılanmaktan kurtulamadılar. Elinize tutuşturulan hediye poşetleri sizi yargılanmaktan kurtaramayacaktır” ifadesini kullandı.