CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Alaattin Çakıcı hakkında konuşan eski AKP milletvekillerinden Mehmet Metiner, “Gıyaben tanıdığım Alaattin Çakıcı özü sözü bir olan mert, delikanlı bir adam” ifadelerini kullandı.

Ahmet Hakan’ın CNN Türk’te hazırlayıp sunduğu Tarafsız Bölge’ye katılan Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yazdığı mektupla tehdit eden Alaattin Çakıcı hakkında açıklama yaptı.
Metiner açıklamasında, “Kılıçdaroğlu’nun tartışma açması doğru değildir. Sayın Bahçeli’nin verdiği cevap bence Türk milliyetçisi bir dava liderine yakışan bir cevaptır. Çünkü bir ülkücü şehidin oğlundan bahsediyoruz. ‘Kazığa oturturum’ lafını belki… Hangi anlamda kullanıyor bakmak lazım, bunu bir tehdit olarak algılamamak lazım” ifadelerine yer verdi.

NE OLMUŞTU?

Kamuoyunda “Af yasası” olarak bilinen Ceza İnfaz düzenlemesiyle cezaevinden tahliye olan mafya lideri Alaattin Çakıcı, bugünkü grup toplantısında AKP’nin “hukuk reformu” sözlerini eleştiren CHP lideri Kılıçdaroğlu’na tehdit içerikli bir mesaj gönderdi. Kılıçdaroğlu’na ‘ulan dürzü’ diyen Çakıcı, “Akıllı ol” ifadelerini kullandı.