İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP-MHP iktidarının muhalefet bloku arasında kriz çıkarma niyetiyle Meclis’e getirdiği dokunulmazlık fezlekeleri konusunda net konuştu. Akşener, “Elbette milletimizin hür iradesine saygı duyacağız. Elbette siyasi şovun değil, hakkın ve hakikatin yanında duracağız” diye konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 28 Şubat göndermesi yaptı, iktidarı “28 Şubat’ın hayaleti” olarak nitelendirdi ve sert eleştirilerde bulundu. AKP ve MHP’den gelen “terörist” suçlamalarına yanıt veren Akşener, “Bugün, Türkiye’nin üzerinde 28 Şubat’ın hayaleti dolaşıyor. Bu, MGK koridorları yerine sarayın koridorlarında yuvalanmış bir hayalet. Biz dün gerçeğine boyun eğmedik, bugün elbette hayaletine boyun, zaten eğmeyeceğiz. Biz dün toplu tüfeklisi önünde eğilmedik, bugün elbette yalanlı dolanlısı önünde de eğilmeyeceğiz” diye konuştu.

“HADİ ORADAN, KORKAKLAR”

Türkiye’nin üzerinde yeniden vesayetin eli, millete parmak sallayan, aynı zihniyetin gölgesinin dolaştığını belirten Akşener, “O zamanlar nikah yüzükleri altındı. Bugün nikah yüzükleri gümüşten ama yine aynı şekilde parmak sallanıyor. Ne bahtsız insanlarmışız. Ömrümüz boyunca kendimizi izah etmek zorunda kaldık. Önce faşist, ırkçı olmadığımızı daha sonra mürteci olmadığımızı izah ede ede geldik. Mürtecilik ile suçlananlar kaçtı, masanın altına girdi, biz onlar için savaştık, bugün o gümüş yüzüklü parmaklar gözlerimizin içine bakıp bizleri bu sefer de teröristlikle suçluyor. Hadi oradan korkaklar.” diye konuştu.

“VESAYETİN KARŞISINDAYIZ”

“Bugün, Türkiye’nin üzerinde 28 Şubat’ın hayaleti dolaşıyor. Bu, MGK koridorları yerine sarayın koridorlarında yuvalanmış bir hayalet” ifadesini kullanan Akşener, “Bu, apolet yerine, kravat takan, haki yerine lacivert giyen bir hayalet. Bu, irticacı yerine, beğenmediğine ‘terörist’ diyen bir hayalet. Bu, dünün mağdurlarını, bugünün mağrur muktedirleri yapan bir hayalet. Bu, dün şiirden hapis yatanlara, bugün milleti tweetten hapse attıran bir hayalet. Biz dün gerçeğine boyun eğmedik bugün elbette hayaletine boyun eğmeyeceğiz. Biz dün toplusu, tüfeklisi önünde eğilmedik, bugün elbette yalanlısı, dolanlısı önünde eğilmeyiz. Çünkü biz, hayaletlerin değil hakikatin peşindeyiz. Çünkü biz, vesayetin karşısında, milletimizin yanındayız.” değerlendirmesini yaptı.

“UTANMAZLIĞA GEÇİT VERMEYECEĞİZ”

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, HDP’lilerin dokunulmazlık fezlekeleri konusunda net konuştu. Akşener, “Elbette bu utanmazlığa geçit vermeyeceğiz. Elbette milletimizin hür iradesine saygı duyacağız. Elbette siyasi şovun değil, hakkın ve hakikatin yanında duracağız. İYİ Parti, o fezlekelerin önünü arkasını iyice okur. Çünkü İYİ Parti, o fezlekelerin önünde biri varsa, ardında da sizin olduğunuzu çok iyi bilir” dedi.

AĞIRALİOĞLU ALKIŞLAMADI

Öte yandan, “HDP’yi problemli görüyoruz, fezlekelere evet diyeceğiz” açıklamasıyla tartışılan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ağıralioğlu’nun Akşener’in konuşması sırasındaki tavrı gözlerden kaçmadı. Ağıralioğlu, herkesin alkışladığı anlarda dahi “tepkisiz” kalmayı tercih etti.