Koronavirüs salgınına yönelik açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sadece İstanbul’da 14 Kasım’a kadar 9 bin 872 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Koronavirüs salgınına yönelik açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sadece İstanbul’da 14 Kasım’a kadar 9 bin 872 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Akşener aynı zamanda İstanbul’da durumu çok ciddi olduğunu kaydetti ve en az 14 günlük karantina çağrısı yaptı.

“İKTİDARIN AÇIKLADIĞI RAKAMLAR ARTIK İNANDIRICI DEĞİL”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısını bir gün gecikmeyle gerçekleştirdi. Burada yaptığı konuşmada koronavirüs salgınına dair açıklamalarda bulunan Akşener, “Devlet böyle günlerde milletimize güven vermek zorundadır. Devleti idare edenlerin böyle zamanlarda dikkatli olması gerekir. Vatandaş böyle günlerde doğruları duymak ister, devletine güvenmek ister. Uyarılarımıza rağmen pandemi konusunda milletimizde bir güven bunalımı oluştu. Vatandaşınızı böyle bir tehlikeyle ilgili olarak açık ve doğru bilgilendirmeniz gerekir. Bu iş siparişle verdiğiniz enflasyon rakamına benzemez. Sağlık Bakanı’nın zor durumda olduğunu görüyorum. İktidarın milletimize akşamüstü açıkladığı rakamlar maalesef artık inandırıcı değil” dedi.

“İSTANBUL’DAKİ TABLO TAM BİR FELAKET”

Akşener konuşmasında şunları kaydetti: “İBB’nin rakamlarına göre, 14 Kasım tarihine kadar sadece İstanbul’da hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 9 bin 872. Bu işte bir gariplik var. Çünkü şeffaflık yok. Sayın Koca’nın da artık bir karar vermesi gerekiyor. Gerçekleri milletimize anlatması gerekiyor. Bu en doğal hakkımız.

“HİÇ VAKİT KAYBETMEDEN 14 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI İLAN EDİN”

Siyasi hesaplarınız, vatandaşımızın canından önemli değil. Pandemi kontrolden çıkmış görünüyor. Özellikle İstanbul’daki tablo tam bir felaket. Hiç vakit kaybetmeden 14 günlük, 21’i daha uygundur da, ekonomi nedeniyle 14 günlük sokağa çıkma kısıtlaması ilan edin.”