Bir süredir kanser tedavisi gören eski başbakanlardan Mesut Yılmaz hayatını kaybetti.

Bir süredir tedavi gören eski başbakanlardan Mesut Yılmaz vefat etti.
Mesut Yılmaz’ın geçen yılın Ocak ayında yaptırdığı rutin sağlık kontrolünde akciğerinde tümöre rastlanmıştı. 23 Ocak 2019’da yapılan operasyon sonucu kanserli tümör temizlenmişti.
Mayıs 2020’de bu defa beyin sapında tümör saptanan Yılmaz, gerçekleştirilen ameliyat sonrası tedavi görüyordu.

CENAZE PAZAR GÜNÜ KALDIRILACAK

Kardeşi Turgut Yılmaz cenazenin Pazar günü Marmara ilahiyat caminden saat 12’de kaldırılacağını söyledi.

Mesut Yılmaz’ın vefat ettiği Florence Nightingale hastanesi önüne çok sayıda kişi geldi. Mustafa Sarıgül ve Abdürrahim Albayrak da hastanenin önüne gelenler arasında. dokuz8HABER’den Fatoş Erdoğan yaşananları aktarıyor.

MESUT YILMAZ’A YÖNELİK MESAJLAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın hayatını kaybetmesi üzerine başsağlığı mesajı yayımladı.
Kılıçdaroğlu Twitter’dan paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı:
Eski Başbakanlarımızdan, değerli siyaset ve devlet adamı Mesut Yılmaz’ın vefatından dolayı derin üzüntü duydum. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun!
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hayatını kaybeden Mesut Yılmaz için sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı paylaştı.
İmamoğlu’nun mesajı şu şekilde:
Vefat haberini aldığımız, eski Başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz’a Allah’tan rahmet; yakınları ve sevenlerine başsağlığı dilerim.

FAHRETTİN KOCA’DAN MESAJ

Bir süredir tedavi gören ve durumunu yakından takip ettiğimiz Eski Başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz’ı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyorum.