MHP’den ihraç edilen eski Grup Başkanvekili Erhan Usta, İYİ Parti’ye geçti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin isteğiyle partiden ihraç edilen Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, İYİ Parti’ye katılıyor. Usta, Saray İttifakı için yaptığı, “Olmazsa olmaz değil” açıklamasının ardından disipline sevk edilmiş ve ardından da partiden ihraç edilmiştir.

DEVA PARTİSİ’NE KATILACAĞI ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜ

Erhan Usta’nın daha önce Ali Babacan’ın DEVA Partisi’ne katılacağı öne sürülmüştü. İYİ Parti’ye yakın Günboyu gazetesinden Uğur Can Biçer’in haberine göre İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımıyla yarın Ankara Günay Düğün Salonu’nda İYİ Parti’ye katılım töreni gerçekleştirilecek. Erhan Usta’nın bu katılım töreninde yer alması bekleniyor.

“İTTİFAK OLMAZSA OLMAZIMIZ DEĞİL” DEMİŞTİ

Erhan Usta, 2018’de TBMM’de “Bütçede lüzumsuz harcamalar var ise gözden geçirilmelidir” deyince Bahçeli tarafından MHP Grup Başkanvekilliği görevinden alınmıştı. Usta, 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili AKP ile MHP arasındaki ‘ittifak’ görüşmeleri için “Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil” dedikten sonra ise MHP’den ihraç edilmişti.