“Gerçekten ev ve araba almanın artık çok kolaylaştığını anlatacağız” diyen AKP’li milletvekili Nergis’in milletvekili seçildiği günden beri 34 ayda toplamda yaklaşık 850 bin TL kazandığı tespit edildi. Öte yandan Zengin bu sürede hiçbir kanun teklifi vermedi ve yasama çalışmalarına ise neredeyse hiç katılmadı.

BirGün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre, 24 Haziran 2018 tarihinde AKP’den milletvekili olarak seçilen AKP Milletvekili Hülya Atçı Nergis, bu günden itibaren geçen 34 ayda toplamda yaklaşık 850 bin TL kazandı.

BirGün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre, 24 Haziran 2018 tarihinde AKP’den milletvekili olarak seçilen AKP Milletvekili Hülya Atçı Nergis, bu günden itibaren geçen 34 ayda toplamda yaklaşık 850 bin TL kazandı. Nergis, bu maaşı karşılığında yasama çalışmalarına ise neredeyse hiç katılmadı. Üç yılda hiçbir kanun teklifi, soruşturma, araştırma ve soru önergesine imza atmayan Nergis, TBMM Genel Kurulu’nda ise sadece çoğu gündem dışı, 10 kez kürsüye çıktı.

KONUŞMA BAŞINA 85 BİN TL

AKP’li Nergis, Genel Kurul’da, koronavirüse yönelik dünyada, ülkede ve Kayseri ili Erciyes Üniversitesi’ndeki aşı çalışmaları, kadına karşı şiddet, Kayseri, Çerkez Soykırımı ve Dünya Engelliler Günü hakkında gündem dışı konuşmalar yaptı. Üç yıl üst üste Aralık ayında bütçe görüşmelerinde söz alan Nergis, iki kez de araştırma önergeleri hakkında konuştu. Her konuşması yaklaşık 85 bin TL’ye denk düşen AKP’li Nergis, TBMM Genel Kurulu’nda bu yıl ise sadece bir kez söz aldı.

“EV VE ARABA ALMAK ARTIK ÇOK KOLAY” DEMİŞTİ

Kadına yönelik şiddette kadınları suçlu gösteren açıklamalara imza atan, dil bilgisi hataları ile dolu cümleler kuran Nergis, son olarak “Türkiye’nin ne kadar geliştiğini, gerçekten ev ve araba almanın artık çok kolaylaştığını anlatacağız” cümlesiyle tepkilerin odağına oturmuştu. Nüfusun büyük bir bölümü yoksulluk sınırının altındaki asgari ücretle yaşamaya mecburken Atçı’nın bu sözleri, kendi gelirine göre hesap yaptığı yorumlarına neden oldu.