Yeni parti kurma çalışmaları hazırlığında olan CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, kısa süre içinde CHP’den istifa edeceğini açıkladı.

Yeni parti kurma çalışmaları hazırlığında olan CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, kısa süre içinde CHP’den istifa edeceğini açıkladı. İnce, “Biz birkaç milletvekillik bir parti kurma derdinde değiliz. Önümüzde ki süreçte yüzde 50 artı biri alacak bir siyasi yapı oluşturacağız. Bende çok kısa süre içerisinde istifa edeceğim” ifadelerine yer verdi.

“TÜZÜĞÜMÜZÜ HAZIRLADIK”

İnce, parti kurma çalışmalarına ilişkin şöyle konuştu:
“Biz tüzüğümüzü hazırladık, üyelerle genel başkan seçiminden tutun yakında hepsini açıklayacağım. Programımız üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda yüzde 90 oranında programda tamam. Onları yakında kamuoyuyla paylaşacağız. Biz arkadaşlarımızla görüşüyoruz, daha pek çok arkadaşımla görüşüyorum ama isimler üzerinden bir tartışmaya girmem doğru olmaz. İstifa eden milletvekilleriyle istifa öncesi ve sonrası da görüştüm.”

“BİZ 50 ARTI BİRİ ALAN BİR SİYASAL OLUŞUMUN PEŞİNDEYİZ”

“Kimi arkadaşlarımla yüz yüze kimiyle telefonda sürekli görüşüyorum. Biz birkaç milletvekillik bir parti kurma derdinde değiliz. Biz 50 artı biri alan, Türkiye’nin önünü açan ve demokrasiyi getiren bir siyasal oluşumun peşindeyiz. Onun için küçük iddialar değil, daha büyük iddialar peşindeyiz. Önümüzde ki süreçte yüzde 50 artı biri alacak bir siyasi yapı oluşturacağız. Ben de çok kısa süre içerisinde istifa edeceğim.”