Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin ile CHP’li Süleyman Girgin arasındaki tartışma sürüyor. Sıddık Gültekin, Girgin’i şikayet edeceğini açıkladı.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’in kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından açıklama yapan Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, “Süleyman Girgin beni şikayet ediyor. Bu nasıl bir ikiyüzlülüktür? Söylediklerimin tamamı doğrudur, birçok şahidim de var” dedi. Gültekin, Girgin’i savcılığa şikayet edeceğini söyledi.

“TELEFONLA ARAYARAK DAVADAN VAZGEÇMESİNİ İSTEDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in Cemal Metin Avcı isimli erkek tarafından öldürülmesinin ardından CHP milletvekilinin kendisini telefonla arayarak “davadan vazgeç” dediği iddiasında bulunan Sıddık Gültekin, söylediklerinin arkasında olduğunu bildirdi.
https://dokuz8haber.net/toplumsalcinsiyet/pinar-gultekinin-babasi-siddik-gultekin-durusma-salonunu-terk-etti-aile-reddi-hakim-talebinde-bulundu/
Gültekin, yaptığı açıklamada, kızının davasıyla ve acısıyla uğraştığını söyledi.

SIDDIK GÜLTEKİN’DEN AÇIKLAMA

Olaydan sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisini arayıp, taziye dileklerini ilettiğini anlatan Gültekin, şunları kaydetti:
“Dün CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve CHP’liler davaya gelip destek veriyor. Adliye önünde basına, destek açıklaması yapıyor. Bugün Süleyman Girgin beni şikayet ediyor. Bu nasıl bir ikiyüzlülüktür? Söylediklerimin tamamı doğrudur, birçok şahidim de var. CHP’li milletvekillileri ve partililer arayıp taziye dileklerini iletti. Ben onlarla ilgili niye böyle bir şey söylemiyorum? Niçin Süleyman Girgin’e iftira atayım? Söylediklerimin tamamı doğrudur. Ben de Süleyman Girgin’i savcılığa şikayet edeceğim. Onu Allah’a havale ediyorum. Lütfen beni artık rahat bırakın, artık acılı bir baba olarak kızımın davasıyla ilgilenmek istiyorum.”
CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Sıddık Gültekin’i telefonla arayarak “davadan vazgeç” dediği iddiasıyla ilgili suç duyurusunda bulunmuştu.
Girgin’in avukatı Pınar Alpay Tozun, Muğla Adliyesine gelerek Sıddık Gültekin hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına “iftira ve hakaret” suçlamasıyla suç duyurusunda bulunmuş ve “Gerçek olmadığı bilinen bir iddiayla yapılan bu iftira karşısında en doğal hak kullanılmıştır” demişti.