Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı, gazeteci eşi Nagehan Alçı’ya seslenir gibi yaparak, “rejime ayarlanmış sahte muhalif” tartışması başlattı. Sosyal medyada açıkça süren tartışmada bazı “muhalif” isimler için “Bunlar bizim köpeğimiz” ifadesini kullanmaktan çekinmedi. Nagehan Alçı, “çirkin ifadeler” nedeniyle Kütahyalı’yı kınadı.

Yandaş medyanın popüler isimleri Rasim Ozan Kütahyalı ile Nagehan Alçı arasında sosyal medya üzerinden yaşanan tartışma büyük tepki çekti. Haber Türk’teki “Açık ve Net” programına katılan Nagehan Alçı’ya yönelik olarak ilginç bir tweet attı. Hukukçu Ümit Kocasakal ile Nagehan Alçı arasındaki polemik üzerine atılan tweette, “Nagehan’cığım benim hatırım için hoşgörülü ol” dedi ve Kocasakal’ın “bizim kontenjanımızla muhalif rolü oynayan arkadaş” olarak tanımladı. Kütahyalı, “CHP’ye zarar verip, bize faydalı olan bu tip gibilere ihtiyacımız var” dedi.

AĞIR SÖZLER: “BUNLAR BİZİM KÖPEĞİMİZ”

Rasim Ozan Kütahyalı bununla da yetinmedi ve ikinci tweetinde çok daha ağır ifadeler kullandı: “Nagehan’cım beni dinlemedin ve beni kırdın. Ekranda sahte Atatürkçülük şovu yapıp sonra Adnan Oktar’ın, PKK’lıların ve FETÖ’cülerin avukatlığını yaparak milyon dolarları indiren bu tipler bize faydalı. Kabaca ifade edeyim: Bunlar bizim köpeğimiz. Onlar bize lazım, hoşgörülü ol” diye yazdı.

NAGEHAN ALÇI: ÇİRKİN İFADELER

Nagehan Alçı, bu tweetler üzerine bu sabah bir kınama tweet’i attı. Alçı, “Rasim Ozan’ın çirkin ifadelerini kınıyorum, paylaştığı mesajın içeriğini de dilini de çok yanlış buluyor ve içinde ismimin geçmesinden üzüntü duyuyorum…” diye yazdı.

MUVAZAALI MUHALİFLER DOSYASI!

Rasim Ozan Kütahyalı, bugün de önce Mustafa Albayrak’ın tweetini alıntılayarak tartışmayı sürdürdü, daha sonra Cüneyt Özdemir’e yanıt verdi. Mustafa Albayrak’a yanıt olarak, “Nagehan bana kızmakta haklı, sen de bu yorumunla haklısın Mustafa Bey. Ben dayanamayıp “çok gizli” ibareli ‘muvazaalı muhalifler’ dosyasının kapağını aralamış oldum. Bu ayarlanmış&kontrol altına alınmış, bize hizmet eden “muhalifler” konusunda bir daha konuşmamaya gayret edeceğim” diye yazdı.

“SAHTE MUHALİFLER” SÖYLEMİNİ TEKRARLADI

Rasim Ozan Kütahyalı, programında bu konuya değinen Cüneyt Özdemir’e ise şöyle yanıt verdi: “Alem adamsın Cüneyt, bu nasıl bir sunum… Neyse bu vesileyle muhalefet camiası içinde “rejime hizmet eden ayarlanmış-sahte muhalifler” tartışması başladı. İyi oldu. Ekranda Atatürkçü muhalif şovlar yapıp Adnan Oktar çetesi ve FETÖcülerden malı götüren haysiyetsizlik ortaya çıktı.”