POLİTİKA

Seçim güncesi | Hürriyet’ten Binali Yıldırım söyleşisine Güldür Güldür düzenleme

Hürriyet, Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın “İstanbul’dan daha çok vergi almamız gerekir” sözlerini Ertuğrul Özkök’ün yazısından kaldırdı ve yerine “İstanbul’un gelir payı artmalı” ifadesine yer verildi. Olay Güldür Güldür Şov’un son bölümünde medyaya ilişkin yapılan skeci hatırlattı.

31 Mart seçimi öncesi üç büyük şehirde yarışan adayların hepsi ile konuşan Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, bugün Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın açıklamalarını köşesine taşıdı. Yıldırım’ın açıklamalarından “İstanbul’dan daha çok vergi almamız gerekir. Daha çok vergi alındıkça ülke kalkınacak, İstanbul kalkınacak” kısmı oldukça dikkat çekti ve sosyal medyanın gündemine yerleşti. Hatta ekşi sözlük’te konuya ilişkin bir başlık açıldı. İlerleyen saatlerde Özkök’ün yazısından bu bölüm kaldırıldı ve yerine “İstanbul’un gelir payı artmalı” ifadesine yer verildi. Yıldırım’ın sosyal medya hesabından ise konuya ilişkin, ‘Söyleşimiz farklı aktarıldı’ açıklaması yapıldı.

DÜZENLEME GÜLDÜR GÜLDÜR ŞOV’U HATIRLATTI

Güldür Güldür Şov’un son bölümünde medyaya ilişkin yapılan bir skeçte patrona yaranmak için olayları “pozitif tarafından” aktarmaya çalışan bir medya yöneticisinin düştüğü komik durum işleniyordu.

O ADAY ESKİ AKP’Lİ ÇIKTI

Hükümete yakın medyanın yaptığı “CHP’deki PKK’lı ile bağlantılı adaylar” listede yer alan Kenan Güler’in önceki seçimde AKP’den aday olduğu ve 5 yıl boyunca üyesi olduğu AKP’den 2 ay önce ayrıldığı ortaya çıktı.

“KAYBETTİKLERİNİ FARKEDİNCE KİRLİ SİYASETİ ANKARA’YA SOKTULAR”

CHP’nin Ankara Adayı Mansur Yavaş, yerel seçim çalışmaları kapsamında Evren ilçesinde katıldığı mitingde, “Gelen anket sonuçlarına göre en az 10 puan farkla seçimi kazanıyoruz. Bunu görünce kirli siyaseti Ankara’ya soktular” ifadelerini kullandı.

Günün seçim haberlerini sizin için derledik:

 

Etiketler

dokuz8HABER’i takip edin

Video