POLİTİKA

Seçim güncesi | SP adayı Ünsal: “Binali Yıldırım’ı da mı Kandil belirledi?”

Saadet Partisi Adıyaman Belediye Başkan Adayı Faruk Ünsal, HDP’lilerin kendisine vereceği oyun iktidar tarafından ‘terör ittifakı’ olarak adlandırılmasına tepki gösterdi: “Binali Yıldırım da HDP’lilerin kendisine oy atabileceğini söyledi. Bu mantıkla onu da mı Kandil belirledi?”

CHP’nin 25’inci ve 26’nci dönem Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Özhaseki 500 bin lira dediği ‘bağevine’ 750 bin liralık teklifimizi az buldu galiba… Garibim seçim dönemi darda kalmasın, teklifimi 1 milyona çıkardım” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, İYİ Parti lideri Meral Akşener’e “Bunlar daha iyi günlerin, asıl fatura sana kesilecek” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın katılımıyla yarın Diyarbakır Hani ilçesinde miting düzenlenecek cadde, belediye ekiplerince kazıldı. HDP İlçe Eş Başkanı Cemal Satı, bu duruma tepki gösterdi ve “Nedense bugün akıllarına geldi” dedi.

Mansur Yavaş’ın adaylığının ‘’Sahtecilik’’ iddiasıyla düşürülmesi için YSK’ya başvuran Rıfat Çiçek adlı şahıs, ‘’cinsel taciz, kredi kartı dolandırıcılığı, yol kesme, yağma, hırsızlık, tehdit, dolandırıcılık ve yaralama” suçları nedeniyle Tarsus Cezaevi’ndeki kalan hükümlü çıktı.

Günün seçim haberlerini sizin için derledik:

Etiketler