İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, annesine yönelik küfür eden kişinin serbest bırakılması sonrası Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile üstü kapalı girdiği polemiğe ilişkin soruyu gülerek karşıladı ve yanıtsız bıraktı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile sosyal medya üzerinden üstü kapalı girdiği polemiğin sorulması üzerine soruları yanıtsız bıraktı. Gazetecilerin sorularına gülerek karşılık veren Soylu, “Şu anda ne programındayız? Türkiye bir afet bölgesidir ve afetlere karşı hepimiz tedbirli olmalıyız” dedi. Soylu başka soru almadan bulunduğu alandan ayrıldı.

NE OLMUŞTU?

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu’na saldıranların serbest bırakılmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, annesine ve kendisine sosyal medyada küfreden kişinin serbest bırakıldığını açıklayarak, “Tweet’imle yeniden alırsanız provakasyon sayacağım” dedi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den, “Bana tutuklama siparişi vermeyin” açıklamasını yapmıştı. Bakan Gül’ün bu açıklaması “Soylu’yu mu kastetti?” sorusunu akla getirmişti.
Bakan Gül, bugün Soylu’nun ismini ilk kez zikrederek “Yargı dağıtımı mahkemededir, sosyal medyada değil” demişti.