Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Devlet Bahçeli ile Bülent Arınç arasında kaldığını belirten Deniz Zeyrek, bugünkü yazısında “Bir yanında müdahale edilmezse krize dönüşebilecek ekonomik sorunlar, acı mı acı bir reçete, diğer yanda iktidarı borçlu olduğu ittifak ortağını kaybetme riski” görüşüne yer verdi.

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, Hasan Hüseyin Korkmazgil’in “Öyle bir yerdeyim ki” şiirinin AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın durumu özetlediğini belirterek, “AK Parti adeta ikiye bölünmüş” değerlendirmesinde bulundu

“İTTİFAK ORTAĞINI KAYBETME RİSKİ”

Erdoğan’ın Bahçeli ile Arınç arasında kaldığını belirten Deniz Zeyrek, bugünkü yazısında şu ifadelere yer verdi:
“Öyle bir yerdeydi ki bir yanında ‘Alaattin Çakıcı ülküdaşımdır’ diyen MHP lideri Devlet Bahçeli, diğer yanında Çakıcı’nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdidi için ‘Bu demokrasiye, TBMM’ye yapılmış bir tehdittir, kabul edilemez’ diyen Bülent Arınç. AK Parti adeta ikiye bölünmüş” düşüncesini dile getirdi.
Bir yanında ‘hukuk, adalet, demokrasi seferberliği, reform’ bekleyen deneyimli isimler, diğer yanda partinin müttefiki MHP’den gelen sert itirazları destekleyen ve sertlik politikalarından ödün verilmesini istemeyen bir grup. Bir yanında müdahale edilmezse krize dönüşebilecek ekonomik sorunlar, acı mı acı bir reçete, diğer yanda iktidarı borçlu olduğu ittifak ortağını kaybetme riski.”