TRT harekete geçti: Soylu’nun MHP’yi hedef alan alan sözleri “telif” gerekçesiyle silinecek

TRT İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun MHP’yi hedef alan ve bugünkü siyasi konjonktürle uyumlu olmayan konuşmalarını “telif” gerekçesiyle sosyal medya platformlarından sildirecek.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TRT’nin bir süredir sosyal medya sağlayıcılarına başvurarak, AKP’li siyasetçilerin eski demeçlerini içeren videoların içeriğini telif hakkı gerekçesiyle engellemek amacıyla harekete geçtiğini duyurdu.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre: Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, 12 Eylül 2010 referandumunun ardından Gülen’e yakın bir televizyon kanalına çıkarak, “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bu millete yüzde 10 seçim barajını düşürme borcu vardır. DEHAP’ın parlamentoya girebilmesi gerekiyor. Yeni Türkiye’de MHP’ye yer yok” ifadelerini kullandığı videolarının engellendiğini söyledi.

“TRT GEÇMİŞLERİNİ SİLMEYE ALET EDİLEMEZ”

Özel, politikacıların siyasi kariyerlerindeki zikzakların görülmemesi için kendilerine adeta bir temiz kağıdı çıkarmaya çalışmalarının ve buna TRT’nin alet edilmesinin kabul edilemez olduğuna dikkat çekti.
Özel, “TRT eliyle ve telif hakkı bahanesiyle siyasetçilerin geçmişlerini silme çabası içinde oldukları açıktır” dedi.