Aydın Koçarlı’da AKP’li belediye başkanı, AKP ilçe başkanının genel merkezden gönderilen yardım çeklerinin yakınlarına dağıttığını iddia etti ve görevden alınmasını talep etti.

AKP’nin merkezde Aydın Koçarlı’ya yoksullar için gönderdiği yardım çekleri teşkilatı birbirine düşürdü.

“OLUR BÖYLE FİKİR AYRILIKLARI”

Aydın’ın Koçarlı ilçesinde AKP’den Belediye Başkanı olan Nedim Kaplan, partinin ilçeye yolladığı 250 TL’lik yardım çeklerinin AKP İlçe Başkanı İlyas Arslan rafından kendi yakınlarına ve arkadaşlarına dağıtıldığını söyledi ve Arslan’ı şikayet etti. Kaplan, Arslan’ın yanı sıra ilçe kadın kolları başkanının da aynı nedenle istifasını istedi. Konu üzerine açıklama yapan Arslan ise, “Bu ufak tefek bir fikir ayrılığı, çok büyük bir problem değil. Partiyle ilgili istişare yapmamaktan kaynaklı ufak tefek hatalar. Teşkilatlarla belediyenin olduğu yerde her zaman ufak tefek sürtüşmeler, fikir ayrılıkları olur. Biz teşkilatı, o belediyeyi düşünebilir. İnsan yeri geliyor kendi karısıyla bile anlaşamıyor” dedi.

MECLİS ÜYELERİ İLÇE BAŞKANININ YANINDA

Tartışmaların devam etmesi üzerine Koçarlı Belediye Meclisi’ndeki 7 AKP’li üyeden 5’i, tartışmada AKP İlçe Başkanı Arslan’ın yanında konum aldı. Üyeler, yaptıkları açıklamada, “ilçe ve İl Başkanı ile yapmış olduğumuz görüşmede genel merkezin kuralları dahilinde yardım listesinin hazırladığını ve bu listenin usulsüzlük taşımadığı tarafımızca tespit edilmiştir. Belediye başkanı Nedim kaplan’ın kendi tekelinde listeyi hazırlayarak, teşkilatı bertaraf etme girişiminde bulunması kabul edilemez” ifadeleriyle Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ı suçladı.