Yaşar Okuyan: Türkeş’in mektubunda, Bahçeli için ‘MİT ajanı’ der

90’lar siyasetinin öne çıkan isimlerinden, eski bakanlardan Yaşar Okuyan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için “MİT ajanı” iddiasında bulundu. Okuyan, “Devlet Bahçeli hep görevlidir, altını çiziyorum. Zaten MİT’le ilişkisi, rahmetli Türkeş’in mektubu var bende. İsteyenler girsinler Alparslan Türkeş’in el yazısı mektup, ‘Devlet Bahçeli MİT ajanı’ diye görürler” diye konuştu.

ANAP hükümetlerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yapan Yaşar Okuyan, gazeteci Hakan Aygün’ün YouTube programına konuk oldu. Okuyan son günlerde sık sık muhalefeti hedef alan MHP lideri Devlet Bahçeli’ye dair oldukça çarpıcı iddialarda bulundu. Bahçeli’nin avukatı aracılığıyla MİT’ten “temiz kağıdı” aldırdığını söyleyen Okuyan programda şunları anlattı:

“Devlet Bahçeli denen şahsı ben 40 küsür yıldır tanırım. Devlet Bahçeli daha yoktu. CKMK vardı, Rahmetli Türkeş’le biz oradan beri birlikte geldik. Devlet Bahçeli Gazi Üniversitesi’nde bir asistandı küçümsemiyorum ama vazifeliydi” ifadelerini kullandı. Okuyan, gazeteci Aygün’ün “MİT’ten mi?” sorusuna “MİT’ten” yanıtını verdi. Okuyan şöyle devam etti:

“DEVLET BAHÇELİ HEP GÖREVLİDİR”

“Devlet Bahçeli hep görevlidir, altını çiziyorum. Zaten MİT’le ilişkisi, rahmetli Türkeş’in mektubu var bende. İsteyenler girsinler Alparslan Türkeş’in el yazısı mektup ‘Devlet Bahçeli MİT Ajanı diye’ görürler. Benzeri bir mektubu şu anda sağ olan bir arkadaşımıza da göndermişler.

“Daha sonraki olaylar var. Mesela 564 sanıklı MHP ve Ülkücü Kuruluşlar davası oldu. Gece duvara MHP yazanı bile getirdiler attılar. 220’si idamdan yargılandı. Hepsi var. Onun içinde Devlet Bahçeli yok.”

“Bir örnek daha vereyim. Yıl 1978, Kahramanmaraş katliamı olmuş. Bütün Türkiye’de sıkıyönetim ilan edilmiş. Bütün illerin girişi çıkışı kontrol ediliyor. Devlet Bahçeli’nin yanına arkadaşlar geliyor, isimleri belli, öğrenciler. Bunun da beyaz bir Toros arabası var. Hepsi belgeli, dosyası var bende. Gelirken yolda bir saat kontrol yapılmıyor. Araba durduruluyor. İçindeki 3 kişiyi indiriyorlar arıyorlar. Bagajı açıyorlar portakal sandıkları arasında 2 tane kalaşnikof ve 702 mermi. Bunları toparlıyorlar. Doğru sıkıyönetim komutanlığına. Arabanın ruhsatında Devlet Bahçeli yazıyor. Karakola bile çağırmıyorlar, sıkıyönetim var. İki tane kalaşnikof ve 702 mermiyle yakalanana arabanın sahibini karakola bile çağırmıyorlar. O çocukları yargılıyorlar atıyorlar içeri.”

“MİT’E ÇALIŞMA İŞİNİ YALANLAMADI”

Okuyan, Gazeteci Aygün’ün “Sayın Bahçeli, MİT’e çalışma konusunu yalanlamadı değil mi?” sorusuna ise, “Hayır. O da ilginç. 10 sene önceki büyük bir kongre sırasında MHP’de bu MİT ajanlığı ciddi bir tartışma konusu oldu. Avukatına MİT’e yazı yazdırdı, resmi bir yazı. MİT’ten temiz kağıdı aldı. MİT diyor ki “Bizim kayıtlarımızda Devlet Bahçeli isimli şahıs çalışır gözükmemiştir'” diye konuştu.

1 YORUM