Şakran 3 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu Mikail Çağırıcı, 11 gardiyanın koronavirüse yakalandığını ve bu gardiyanların kendileriyle temasta bulunduğunu aktardı.

İzmir’in Aliağa ilçesinde bulunan Şakran 3 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu Mikail Çağırıcı, ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde cezaevinde yaşadıkları hak ihlallerini anlattı. Çağırıcı, cezaevinde 11 gardiyanın koronavirüse (Covid-19) yakalandığını ve bu gardiyanların kendileriyle temasta bulunduğunu belirtti.

“11 ADLİ TUTUKLUNUN DA COVID-19 OLDUĞU İDDİASI VAR”

MA’nın aktardığı habere göre, cezaevinde durumların kötü olduğunu vurgulayan Çağırıcı, şu bilgileri paylaştı:
“Cezaevinde anla veremediğimiz büyük bir kargaşa var. 11 gardiyan Covid-19 oldu. 11 adli tutuklu da Covid-19 olduğu iddiası var. Siyasi tutuklularda Covid-19 vakasının olup olmadığını bilmiyoruz. Fakat Covid-19 olan 11 gardiyan sayıma gelip bizimle temasa geçiyor. Bize herhangi bir test yapılmadı. Şuan 4 kaldığım koğuşta 4 tutuklu, grip ve soğuk algınlığına yakalandık. Temizlik malzemeleri ve su sorunu yaşıyoruz. Üzerimizde baskı var. Gardiyanlar sayıma gelince sosyal mesafeye uymuyorlar ve maske takmıyorlar. Koronavirüsün gardiyanlara bulaştığı duyulduktan sonra bize maske vermeye başladılar.”