Antalya’da motosikletiyle çöplerden kağıt toplayan Hasan K.’ya, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 4 bin 500 lira para cezası kesildi.

Koronavirüs salgını kapsamında yayımlanan önlem paketlerinde hakları gözetilmeyen kağıt işçilerine ülkenin birçok yanından para cezası haberleri geliyor. Konyaaltı ilçesi Gürsu Mahallesi’nde de devriye gezen polis ekipleri, motosikletinin arkasına taktığı römork ile çöplerden kağıt toplayan Hasan K.’yi gördü.

MOTORSİKLET VE RÖMORKU OTOPARKA ÇEKİLDİ


Durdurulan Hasan K.’ye sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği için 3 bin 150 TL, kask takmayıp, gerekli evraklarını yanında taşımadığı için de bin 350 lira olmak üzere toplam 4 bin 500 lira para cezası kesildi. Motosiklet ve römork ise otoparka çekildi.

ELAZIĞ’DA CEZA KALDIRILMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde Elazığ’da koronavirüs nedeniyle uygulama yapan polis ekipleri, sepetli motosikletle hurda topladığı tespit edilen bir kişiye 3 bin 150 TL’si koronavirüsü tedbirlerini ihlal ettiği gerekçesiyle, toplam 5 bin 606 TL ceza kesmişti. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım verilen cezanın kaldırılması talimatını vermişti.