İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteciler Hadi ve Süleyman Özışık hakkında “gerçeğe aykırı iddiaları nedeniyle “iftira ve hakaret” suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteciler Hadi ve Süleyman Özışık hakkında “hakaret”, “iftira” ve “örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım”dan suç duyurusunda bulundu. Soylu’nun avukatı Uğur Kızılca’nın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği dilekçede, organize suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında daha önce suç duyurusunda bulunulduğu, firari Peker’in iş birliğinde olduğu kişilerin tespit edilmesinin istendiği hatırlatıldı. Suç duyurusu dilekçesinde “Sedat Peker’in 18 Mayıs’ta sosyal medya hesabından, başlatılan soruşturmaları sulandırma, kamuoyunda kendi lehine algı oluşturma çabasıyla Hadi Özışık ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin 2 video yayınladığı” ifade edilerek, bu görüntülerin “Soylu tarafından aracı gönderildiği iddiasını ispatlamak için yayımladığı belirtildi.

“ÖZIŞIK’LAR İLE GÖRÜŞME OLMADI”

Süleyman Soylu’nun avukatının sunduğu dilekçede, şöyle denildi: “Videonun içeriğinden müvekkilimin bu görüşmenin gerçekleştirildiğinden, görüşmede geçen olaylardan bilgisinin olmadığı çok net bir şekilde anlaşılmaktadır. Diğer yandan bu görüşme aslında şüphelilerin acizliğini, müvekkilime yönelik kumpaslarını da net bir şekilde ortaya çıkarmaktadır. Müvekkilimin video içeriğinde kendisiyle görüşmeye geldiği iddia olunan Süleyman Özışık ile 20 Haziran 2020’den bu yana görüşmesi olmamıştır. Hadi Özışık’tan da bu yönde bir talepte bulunmamıştır.” Dilekçede, Sedat Peker’in videoları ile ilgili de gerekli yasal başvuruların yapıldığı hatırlatılarak, Süleyman ve Hadi Özışık hakkında hakaret ve iftiralarla ilgili soruşturma yapılarak delillerin toplanması ve ceza davası açılması talep edildi.