Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, koronavirüs koşulları kapsamında baroların genel kurullarında seçilecek delegelerle birlik genel kurulunu yapmaya hazır olduklarını bildirdi.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, koronavirüs koşulları kapsamında baroların genel kurullarında seçilecek delegelerle birlik genel kurulunu yapmaya hazır olduklarını bildirdi. Feyzioğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Barolarımız pandemi koşulları çerçevesinde genel kurullarını yapıp TBB delegelerini seçtiklerinde Türkiye Barolar Birliği, Genel Kurulu’nu yapmaya hazırdır. Ben de hazırım” ifadelerini kullandı.

1 MART’A KADAR YASAKLANMIŞTI

Baro seçimleri ile Türkiye Barolar Birliği genel kurulu, koronavirüs salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeyle iki kez ertelendi, sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları, birlik ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinlikler de başta olmak üzere 1 Mart 2021’e kadar yasaklanmıştı. Baroların 1 Mart olarak belirlenen yeni takvim doğrultusunda şubat ayı içinde duyuruya çıkması beklenmiş ancak İzmir ve Antalya barolarının da aralarında olduğu bazı barolar seçim takvimini açıklarken, Ankara ve İstanbul baroları 1 Mart’ı beklemeye karar vermişti.