Thodex’in firari kurucusu Faruk Fatih Özer’le birlikte oteldeki güvenlik kamerasına yansıyan Altjan Canaj isimli şahıs yakalandı. Canaj, ilk sorgusunda Özer’e yardımcı olduğunu itiraf etti.

Milyar dolarlık vurgunun ardından yurt dışına kaçan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer ile birlikte bir otelde güvenlik kamerasına yansıyan kırmızı montlu Altjan Canaj adlı kişi yakalandı.

Canaj, ilk sorgusunda kaçışta asıl pay sahibi olan Edevaldo Haxhiu adlı kişiyle birlikte Faruk Fatih Özer’e yardımcı olduklarını itiraf etti.

TRT’den Ceyda Muslu’nun haberine göre, Canaj, ifadesinde Faruk Özer’in suçlu olduğunu basında çıkan haberlerden sonra anladığını söyledi. Thodex’in firari kurucusu Özer’i hatırlı bir arkadaşının isteğiyle havalimanında karşılayıp otele götürdüklerini anlattı.

Canaj, Özer’in kırmızı bültenle arandığını öğrendikten sonra, Edevaldo Haxhiu ile yeniden görüştüğünü, korktukları için 15 gündür polisten kaçtığını ve saklandığını ifade etti.

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre Faruk Fatih Özer, Arnavutluk’ta gıda ürünleri tedarikçisi bir firmanın yöneticisiyle birlikte saklanıyor.