Van’da dün yüksek ateş nedeniyle karantinaya alınan Minibüs şoförü Sait kolcu doktorlar tarafından karantinadan çıkarıldı. Kolcu hastanede yaşadıklarını dokuz8HABER’e anlattı.

Çin’de başlayan ve İran’a sıçrayan koronavirüsü Van’da halkı tedirgin etmeye devam ediyor. Van’da İran’dan giriş yapan 3 Türkiye vatandaşı, yüksek ateş görülmesi sebebiyle şüpheli olarak hastanede tedavi altına alınmıştı. Sonradan karantinadan çıkarılan Sait Kolcu yaşadıklarını dokuz8HABER’den Fazıl Elçi‘ye anlattı.
Van’ın Saray ilçesine bağlı Zincırkıran Mahallesinde oturan Minibüs şöförü Sait Kolcu sınır kapısından Türkiye’ye geçerken yüksek ateşi olduğu nedeniyle karantinaya alınmıştı. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Kolcu, dün yaşadıklarını şu sözlerle anlattı, “Dün sınır kapısında 6 kişiyi alıp Vana götürdüler. Doktor himayesi altından Kan tahlilleri ve Röntgen filmimizi çektiler. Orada iken bir bayan ve çocuğu geldi onlarda karantinaya alındı.”
Kan tahlili temiz çıktığı için bırakıldığını açıklayan Kolcu, ” Yaklaşık 3 saat hastanede karantina altına alındım. Diğer arkadaşların ateşlerinden her hangi bir değişiklik olmadığı için onları bırakmadılar beni bıraktılar. Şimdi durumum iyi” dedi.