Yargıtay Ceza Genel Kurulu Başkanı Eyüp Yeşil ve diğer bazı kurul üyelerinin Covid-19’a yakalandı. Kurul toplanamadığı için acil başvurular dahil sırasını bekleyen dava dosyalarına bakılamıyor. 

Yargıtay Ceza Genel Kurulu (CGK) Başkanı Eyüp Yeşil koronavirüse (Covid-19) yakalandı. Edinilen bilgiye göre, Başkan Yeşil ile birlikte kurulun diğer üyelerinin çoğu salgına yakalandı. Heyet toplanamadığı için ise acil başvurular dahil sırasını bekleyen dava dosyalarına bakılmıyor. Bu yüzden yapılan başvurular tümü şuan için beklemede.  Yargıtay’da infazı tamamlanmış ve dosyası temyiz aşamasında olan binlerce tutuklu var. 

GENEL SEKRETER: BİR HAFTA ARA VERİLDİ 

Ceza Genel Kurulu üyelerinin Covid-19’a yakalandığına dair sosyal medyaya yansıyan bilgiler üzerine Yargıtay Genel Sekreteri Fevzi Yıldırım yine sosyal medya hesabından “CGK üyelerinin tamamının Kovid-19 olduğu iddiası tamamen yanlış bir haber. Virüsün ülkedeki yayılımına bağlı olarak bu durumdan elbette Yargıtay’da etkilenmektedir. Başkanın ve birkaç personelin test sonuçlarının pozitif çıkmış olması nedeniyle bir hafta ara verilmiştir” açıklamada bulundu. Yargıtay Ceza Genel Kurulu Başkanlığı görevine Ocak 2021’de Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin Başkanı Eyüp Yeşil seçilmişti.