KÜLTÜR & SANAT

İstanbul Film Festivali de ertelendi

10-21 Nisan 2020 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan İstanbul Film Festivali, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ertelendi.

Türkiye’den de 2 kişiye bulaşan koronavirüs salgını kültür sanat etkinliklerini de etkiledi. Alınan tedbir kararı kapsamında birçok etkinlik iptal edildi veya ileri bir tarihe ertelendi. Ertelenen etkinliklere son olarak İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 39. İstanbul Film Festivali eklendi.

Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak değerlendirilen koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmaması için Türkiye’de alınan önlemler göz önünde bulundurularak, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 10-21 Nisan 2020 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 39. İstanbul Film Festivali’nin yıl içinde ileri bir tarihe ertelenmesine karar verilmiştir. Festivalin düzenleneceği tarihler önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Türkiye ve komşu ülkelerden Köprüde Buluşmalar’a katılan proje ve filmlerin uluslararası sunumları ise internet üzerinden 14-17 Nisan tarihlerinde yapılacaktır.”

Etiketler

dokuz8HABER’i takip edin

Video