2013 yılında hayatını kaybeden ve Türkiye’de taverna müziğini başlatan isim olan sanatçı Ferdi Özbeğen’in beyaz perdeye taşınıyor.

2013 yılında hayatını kaybeden ve Türkiye’de taverna müziğini başlatan isim olan sanatçı Ferdi Özbeğen’in beyaz perdeye taşınıyor. Hürriyet’ten Behlül Aydın’ın haberine göre yapımcılığını Fikret Bakıcın’ın üstlendiği, senaryosunu Ebru Yaşar Seçen’in yazdığı filmin çekimleri, Haziran ayında başlayacak.

“YURTİÇİ VE YURTDIŞINDAN OYUNCULARLA GÖRÜŞÜRÜYORUZ”

Proje için geniş bir cast çalışması da yapılacak. Bakıcın, yapımın detaylarını şöyle anlattı: “Film için hazırlıklara başlayalı 15 gün oldu. Oyuncu kadrosu, çok önemli. Şu ana kadar Ferdi’ye yakın bir tip bulamadık. Yurtiçi ve yurtdışından oyuncularla görüşüyoruz.”

“BELGESEL TADINDA BİR FİLM OLACAK”

Bakıcın, film için sanatçının yakın çevresinden gerekli izinlerin alındığını ifade ederek  “Manevi oğlu Hilmi Özbeğen ve yeğeni Hasan Tunay ile görüştük. Filme destek verdiler. Gerekli tüm izinler alınmış durumda. Belgesel tadında bir film olacak” dedi.
Yapımcı, Özbeğen’in sanat hayatında önemli yeri bulunan Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Nükhet Duru, Tanju Okan gibi isimleri de yeni nesil oyuncuların canlandıracağını söyledi.

“BİR BAŞKADIR” DİZİSİYLE YENİDEN GÜNDEME GELMİŞTİ

Netflix’te yayımlanan “Bir Başkadır” dizisinde bölümlerin kapanışında piyanist Ferdi Özbeğen’in 1983 yılında Şan Tiyatrosu’nda verdiği konserin görüntülerine yer verildi. Özbeğen 40 kişilik orkestrasıyla Şan Tiyatrosu’nda sahne alıyor.