Türkiye’de kadın kısa film yönetmenlerine yönelik ilk uluslararası festival olma niteliğini taşıyan Directed By Women 10-13 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

Kadın yönetmenleri bir araya getirmeyi amaçlayan Directed By Women 10-13 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

İKİNCİ KEZ İSTANBUL’DA

Tüm dünyada altı yıldır farklı ülkelerde düzenlenen ve İstanbul’da ikinci kez düzenlenecek olan Directed By Women 10-13 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek. Türkiye’de kadın kısa film yönetmenlerine yönelik ilk uluslararası festival olma niteliğini taşıyan Directed By Women, kadın kısa filmcileri teşvik etme, sayıları ve üretimlerinin artmasına katkı sunmanın yanı sıra dünyanın her yanından kadın sinemacıları bir araya getirerek kültürel ve sanatsal etkileşim yaratmayı amaçlıyor.

FESTİVAL YELDEĞİRMENİ’NDE

T24’te yer alan habere göre, bu yıl ikincisi düzenlenen festivalde uluslararası ve ulusal düzeyde kadın kısa film yönetmenleri ve filmleri, Directed By Women Turkey adıyla İstanbul’da Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde buluşacak. Gösterimlerde salgın tedbirleri dikkate alınacak.
Festivalde her dil, din ve kültürden farklı bakış ve hikâyelere sahip kadınların çektiği yaklaşık 40 film gösterilecek. Filmler ulusal, uluslararası, animasyon ve genç bakış kategorilerinde yarışacak ve her kategoriden bir filme en iyi film ödülü verilecek.
Festivale 1 Ağustos 2020’ye kadar FilmFreeway üzerinden başvurulabilir.